Sevastova uzveic Pasaules septīto spēcīgāko tenisisti

27/04/2017 17:10

Latvijas dāmu tenisa ranga līdere Anastasija Sevastova prestižā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas spēlē ceturtdien ar rezultātu 6-3, 7-5 apspēlēja pasaules ranga šā brīža septīto raketi Džoannu Kontu no Lielbritānijas.

Ja līdz šim šosezon Sevastova ranga pirmā divdesmitnieka tenisistes nebija uzvarējusi, Štutgartes turnīrā viņa pirmajās divās kārtās guvusi divas tādas uzvaras, bet ceturtdaļfinālā spēkosies ar rumānieti Simonu Halepu, kura pašlaik ir pasaules piektā rakete un turnīrā izlikta ar ceturto numuru.

Ceturtdien Sevastova guva ceturto uzvaru karjerā pār ranga pirmā desmitnieka tenisistēm.

Konta sāka maču ar trim uzvarētām izspēlēm pie Sevastovas serves. Ja pirmās divas breikbumbas Latvijas sportiste atspēlēja, trešajā tas vairs neizdevās un britu sportiste ieguva pirmo punktu cīņā. Kaut kopumā cīņa ritēja līdzīgi, nedaudz vairāk kļūdījās Konta un Sevastova uzreiz atguva breika deficītu, turklāt uzvarēja arī nākamajās divās izspēlēs, iegūstot 3-1 vadību. Zīmīgi, ka ceturtajā geimā pie breikbumbas Sevastovas sistā bumbiņa atsitās pret tīklu, bet tomēr pārlidoja pretinieces laukuma pusē.

Tomēr kopumā pirmajā setā laukumā dominēja servētājas un Konta pirmoreiz savu servi noturēja vien mača astotajā geimā. Nākamajā Sevastova veica trīs netveramās serves pēc kārtas un izservēja pirmo setu, triumfējot ar rezultātu 6-3.

Otrā seta ievadā servētājām veicās nedaudz labāk, tomēr trešajā geimā ar piekto breikbumbu Kontai izdevās lauzt Latvijas pretinieces servi. Tomēr uzreiz nākamajā geimā Sevastova atspēlējās un turpinājumā turpināja uzvarēt servētājas, rezultātam līdzīgi augot līdz pat izšķirošajiem seta brīžiem.

11.geimā Sevastova ieguva breikbumbu, kas reizē bija arī slēptā mačbumba, un pēc skaistas izspēles to arī realizēja, bet brīdi vēlāk izservēja maču, gūstot savu līdz šim lielāko uzvaru šogad.

“Man bija savs spēles plāns. Viņa ir lieliska spēlētāja, kura izdara lielu spiedienu, bet esmu priecīga, ka izdevās noturēt šo plānu,” pēc mača teica Sevastova, paužot, ka izdevies labi servēt. “Centīšos nākamajā spēlē uzvarēt vismaz vienu geimu pret Halepu.”

Sevastova ar joku pēcspēles intervijā atgādināja, ka savā iepriekšējā mačā pret Halepu, kas pērn bija Bukarestes WTA turnīra finālā, zaudēja ar rezultātu 0-6, 0-6.

Sevastova, kura WTA rangā ieņem 26.vietu, Štutgartes turnīra pirmajā kārtā otrdien sīvā cīņā ar 6-1, 4-6, 6-3 uzvarēja austrālieti Samantu Stosuru, kura rangā ir 18.pozīcijā. Latvijas tenisistei tā bija šosezon pirmā uzvara pret kādu no Top20 spēlētājām.

Tikmēr ar pirmā desmitnieka tenisistēm Sevastova iepriekšējo reizi bija tikusies šī gada Austrālijas atklātā čempionāta trešajā kārtām kad zaudēja spānietei Garvinjei Mugurusai, kura arī tobrīd bija tieši planētas septītā rakete. Savukārt uzvaru pār tik augstu esošu tenisisti viņa iepriekšējo reizi guva pērn rudenī ASV atklātajā čempionātā, uzvarot Mugurusu, kura tobrīd bija trešajā vietā pasaulē.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova ir nopelnījusi 100 WTA vienspēļu ranga punktus.

Tikmēr Konta, kura turnīrā bija izlikta ar sesto numuru, sacensības sāka trešdien, pirmajā mačā ar 7-6 (7:5), 3-6, 6-1 uzvarot japānieti Naomi Osaku, kura ir planētas 46.rakete.

Abas tenisistes savā starpā tikās ceturto reizi un Sevastova guva otro panākumu. Pērn Sevastovas un Kontas ceļi krustojās divas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Vispirms sev ļoti veiksmīgajā ASV atklātajā čempionātā Sevastova astotdaļfinālā uzvarēja ar 6-4 7-5, bet pašās gada beigās Konta Pekinas “Premier” turnīra pirmajā kārtā revanšējās ar 6-1, 6-1.

Sevastova šosezon piecos no deviņiem turnīriem zaudējusi pirmajā mačā, bet vēl vienā – otrajā. Tomēr pārējās trijās sacensībās Latvijas sportiste iekrājusi daudz ranga punktu – Austrālijas atklātajā čempionātā tika sasniegta trešā kārta, prestižajā Dubaijas WTA “Premier” turnīrā aizkļūts līdz pusfinālam, kamēr Čārlstonas “Premier” turnīrā sasniegts ceturtdaļfināls.

Sevastova turnīrā Štutgartē iepriekš spēlējusi tikai vienu reizi, kad 2011.gadā piedzīvoja zaudējumu pirmajā kārtā, bet pērn šajā nedēļā viņa zaudēja pirmajā kārtā sacensībās Rabātā.

Savukārt Konta martā triumfēja Maiami WTA “Premier” turnīrā, kas ir viņas nozīmīgākais panākums karjerā, tomēr pēc tam pleca traumas dēļ nevarēja piedalīties Čārlstonas turnīrā. Maiami trofeja ir vērtīgākā kādu Lielbritānijas tenisistes spējušas izcīnīt pēdējo 40 gadu laikā. Tāpat izcīnītā uzvara viņai ļāva pakāpties rangā uz septīto pozīciju, kas ir tenisistes karjeras rekords.

Konta šogad aizkļuva arī līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam, kur zaudēja nākamajai čempionei Serēnai Viljamsai no ASV, bet pašā gada ievadā triumfēja Sidnejas WTA “Premier” sērijas turnīrā. Karjerā viņai nu ir trīs WTA raudzes turnīru uzvarētājas tituli, pirmo izcīnot pērn jūlijā ASV notikušajā Stenfordas “Premier” turnīrā. Konta ceturtdien pret Sevastovu piedzīvoja vien šosezon ceturto zaudējumu WTA turnīros.

Iepriekš gūtā pleca traumas Kontai pagājušajā nedēļā neliedza piedalīties Federāciju kausa izcīņā, kur Lielbritānija cīnījās ar Rumāniju par vietu Pasaules otrajā grupā, taču zaudēja ar 2-3.

Savukārt februārī Tallinā Konta britu izlases sastāvā Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēja arī pret Latviju, tiekoties un uzvarot Aļonu Ostapenko, kamēr Sevastova Federāciju kausā valsts krāsas nav aizstāvējusi kopš 2010.gada.

Pasaules dāmu tenisa elitē Konta ielauzās pērn, kad iekļuva pasaules ranga labāko desmitniekā, oktobra beigās sasniedzot devīto vietu, bet gadu noslēdza vienu pozīciju zemāk.

Štutgartes turnīrā Konta startēja trešo reizi, taču 2014. un 2016.gadā viņa zaudēja jau pirmajā kārtā.

Sevastova Štutgartē piedalījās arī dubultspēļu turnīrā, kurā duetā ar Krievijas tenisisti Jevgēņiju Rodinu pirmajā kārtā trešdien ar 2-6, 1-6 atzina amerikānietes Ebigeilas Spīrsas un slovēnietes Katarinas Srebotnikas pārākumu, kuras turnīrā ir izliktas ar pirmo numuru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pasaules ranga 50.vietā esošā Ostapenko trešdien vienspēļu pirmajā kārtā ar 6-7 (3:7), 6-7 (3:7) zaudēja amerikānietei Koko Vandevejai, kura rangā ir 23.pozīcijā. Ostapenko, kura turnīru sāka no kvalifikācijas, sacensībās nopelnīja 26 ranga punktus.

Ceturtdienas vakarā Ostapenko duetā ar amerikānieti Rakelu Atavo aizvadīs dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālu, tiekoties ar britu tenisistēm Naomi Breidiju un Annu Smitu.

Pirmajā kārtā Ostapenko un Atavo ar 6-2, 6-2 droši apspēlēja Kseniju Knollu no Šveices un Demi Šūrsu no Nīderlandes, nopelnot 100 WTA dubultspēļu ranga punktiem.

Ostapenko un Atavo aprīļa sākumā spēlēja kopā arī Čārlstonas “Premier” turnīrā, kur aizkļuva līdz pusfinālam. Ostapenko dubultspēļu rangā šonedēļ ieņem 46.vietu, kas ir viņas karjeras rekords. Savukārt Atavo ir dubultspēļu speciāliste un karjerā tikusi pie 16 WTA pāru tituliem. Amerikāniete pašreiz dubultspēļu rangā ir 21.vietā, bet pirms diviem gadiem spēja pakāpties pat uz desmito pozīciju.

Štutgartes turnīrs šogad ir zīmīgs ar faktu, ka tajā savu atgriešanos tenisā veica slavenā Krievijas sportiste Marija Šarapova, kura izcietusi 15 mēnešu diskvalifikāciju par aizliegtās vielas meldonija lietošanu. Viņa savā atgriešanās spēlē trešdien ar 7-5, 6-3 uzvarēja itālieti Robertu Vinči, kura ir planētas 36.rakete.