Sevastovai dalība “Australian Open” noslēdzas jau pēc pirmās spēles

18/01/2022 09:10
Anastasija Sevastova

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova otrdien Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 4-6, 5-7 piekāpās Magdai Linetei no Polijas.

Ar uzvarētu geimu pie savas serves maču uzsāka ranga 53.rakete Linete, turklāt jau otrajā geimā viņai izdevās uzvarēt arī pie Sevastovas serves un panākt 2-0. Latvijas tenisiste, kura WTA rangā ieņem 71.vietu, gan spēja uzreiz atgūt zaudēto servi un tad panākt arī 2-2, tomēr sestajā geimā poliete atkal tika pie “breika” un vēlāk panāca arī 5-2. Sevastova vēl nepadevās un vēlreiz spēja uzvarēt servējot pretiniecei, tomēr pie rezultāta 4-5 atkal nenoturēja savu servi un zaudēja pirmo setu ar 4-6.

Otrā seta sākumā pie rezultāta 1-1 Sevastova  “nobreikoja” pretinieci, taču uzreiz zaudēja arī pie savas serves, tomēr vēl viens uzvarēts geims pie pretinieces serves deva 3-2 un vēlāk arī 4-2 pārsvaru liepājniecei. Poliete atguvās un ātri panāca 4-4, taču atkal zaudēja pie savas serves, dodot Sevastovai vadību 5-4 un iespēju izservēt setu. Lielisko izdevību Latvijas tenisiste gan neizmantoja, zaudējot gan desmito, gan nākamos divus geimus un trešo gadu pēc kārtas izstājās Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Sevastova pie rezultāta 5-4 neizmantoja trīs setbumbas.

Latvijas tenisiste šajā mačā neizpildīja nevienu ‘eisu”, bet pieļāva arī piecas dubultkļūdas, kamēr pretiniecei bija divas netveras serves un nevienas dubultkļūdas. Pirmās serves precizitāte Latvijas tenisistei bija 64 procenti, bet tika uzvarēts tikai 48 procentos izspēļu, kamēr pie otrās serves tika uzvarēts 41 procentā izspēļu. Sevastova šajā mačā tīri uzvarēja 17 izspēlēs, bet pieļāva 39 kļūdas, kamēr Linete tīri uzvarēja 19 izspēlēs un pieļava 31 kļūdu. Kopumā Latvijas tenisiste stundu un 38 minūtes ilgajā mačā izcīnīja 71 punktu, bet poliete – 80.

Abas tenisistes savā starpā tikušās vienu reizi, 2016.gada Ņūheivenas turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā trīs setos uzvarot Latvijas sportistei. Iepriekšējā sezonā Sevastovas bilance bija 21-10, bet Linete uzvarēja pusē no 36 mačiem.

Sevastova “Australian Open” spēlēja 11.reizi karjerā, divreiz nepārvarot kvalifikācijas barjeru. Veiksmīgākais viņai bijis 2011. un 2019.gads, kad izdevās aizkļūt līdz astotdaļfinālam, abas reizes zaudējot labāko četriniekā izsētām sportistēm, attiecīgi dānietei Karolīnai Vozņacki, kura bija sacensību galvenā favorīte, un ar ceturto numuru izsētajai japānietei Naomi Osakai. Sevastova karjerā izcīnījusi četrus WTA titulus, kamēr viņas pretiniecei ir divas trofejas.

Otrajā kārtā šī mača uzvarētāja tiksies ar turnīra 25.raketi krievieti Darju Kasatkinu (WTA 23.) vai šveicieti Štefāniju Fēgeli (WTA 145.), kura pārvarēja kvalifikāciju.

Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko (WTA 27.) pirmdien Austrālijas atklāto čempionātu uzsāka ar 6-7 (7:9), 6-4, 6-1 uzvaru pār slovākieti Annu Karolīnu Šmīdlovu (WTA 87.). Austrālijas atklātais čempionāts sāksies 17.janvārī un norisināsies līdz 30.janvārim.