Sevastovas un Gērgesas mačs lietus dēļ pārcelts

07/04/2018 23:59

Lietus dēļ uz svētdienu pārcelta Latvijas sieviešu tenisa otrās raketes Anastasijas Sevastovas un vācietes Jūlijas Gērgesas cīņa Čārlstonas WTA “Premier” sērijas turnīra pusfinālā.

Pirmajā setā rezultāts pagaidām ir neizšķirts 4-4. Mačs turpināsies līdz vienas tenisistes diviem uzvarētiem setiem.

Jau šī mača sākumu par nepilnu pusstundu aizkavēja lietus, bet duelis abu spēlētāju izpildījumā tika aizvadīts ļoti līdzvērtīgā cīņā. Pirmajā geimā Sevastova nosargāja savu servi, bet otrais aizritēja ļoti ilgi, Latvijas tenisistei pamanoties neizmantot kopumā septiņas breikbumbas.

Pie breika Sevastova tika ceturtajā geimā, ļaujot pretiniecei uzvarēt tikai vienā izspēlē, bet Gērgesa ar to pašu atbildēja nākamajā geimā, panākot izlīdzinājumu. Tālu līdz vēl vienam breikam Latvijas tenisiste nebija astotajā geimā, viņai nonākot vadībā ar 40:15, tomēr vāciete atspēlējās un panāca neizšķirtu 4-4.

Jau šajā geimā lietus bija atgriezies, tāpēc cīņa pēc tā tika apturēta. Lai arī pastāvēja iespējamība, ka tā pēc kāda laika tiks atsākta, organizatori vēlāk informēja, ka pārceļ maču uz svētdienu.

Gērgesa pasaules rangā šobrīd atrodama 13.vietā, bet Sevastova ir trīs pozīcijas zemāk. Vāciete turnīrā ir izlikta ar piekto, bet Latvijas tenisiste – ar astoto numuru.

Par pusfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 185 WTA ranga punktus, kas viņai nākamajā nedēļā ļaus atgriezties sev rekordaugstajā 15.vietā, bet sasniedzot sacensību finālu Latvijas tenisiste pakāpsies uz ranga 14.pozīciju. Tikmēr Gērgesa, tiekot finālā, rangā pakāpsies uz 11.pozīciju.

Abas tenisistes savā starpā tikušās septiņas reizes, pēdējo no tām 12.martā, kad Sevastova prestižā Indianvelsas WTA “Premier” turnīra trešajā kārtā uzvarēja ar 6-3, 6-3. Pirmais mačs bija vēl 2007.gadā, bet kopumā četri panākumi ir vācietei. Pērn abas sportistes tikās divas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Maljorkas WTA “International” turnīra finālā Sevastova, spītējot traumai, uzvarēja ar 6-4, 3-6, 6-3, tiekot pie sava otrā WTA turnīru titula karjerā. Savukārt oktobrī Ķīnā notikušā otrā līmeņa sezonas noslēguma turnīra “WTA Elite Trophy” pusfinālā Gērgesa revanšējās ar 6-3, 6-3.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, būdama izlikta ar astoto numuru, Sevastovai pirmā kārta bija brīva, bet otrajā viņa trešdien smagā trīs setu cīņā 7-5, 6-7 (5:7), 6-1 uzvarēja pasaules ranga 142.vietā esošo amerikānieti Karolīni Doulhaidu, kura šo turnīru sāka vēl no kvalifikācijas. Pēc tam astotdaļfinālā liepājniece droši ar 6-3, 6-4 uzvarēja austrālieti Ešliju Bārtiju, kura WTA rangā ir 19.pozīcijā, bet piektdien ceturtdaļfinālā vēl pārliecinošāk ar 6-4, 6-0 uzveica ranga 77.raketi Kristīnu Plīškovu no Čehijas.

Tikmēr Gērgesa otrajā kārtā ar 2-6, 6-4, 7-6 (7:1) uzvarēja ranga 107.raketi Kristiju Ānu no ASV, astotdaļfinālā ar 7-6 (7:4), 6-3 pārspēja par marta labāko WTA tenisisti kļuvušo japānieti Naomi Osaku, kura rangā ir 21.vietā, savukārt ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-3 uzveica pērn Čārlstonas turnīrā uzvarējušo krievieti Darju Kasatkinu, kura rangā atrodama 12.vietā. Kasatkina pērn šī turnīra finālā pārspēja Aļonu Ostapenko.

Finālā Sevastovas un Gērgesas mača uzvarētāja tiksies ar ranga 14.raketes amerikānietes Medisonas Kīzas un nīderlandietes Kiki Bertensas, kura rangā atrodama 27.vietā, dueļa uzvarētāju.

Pašlaik 29 gadus vecajai Gērgesai padevās lieliska 2017./2018.gada sezonu mija, jo iepriekšējo gadu viņa noslēdza ar uzvarām Maskavas WTA “Premier” un “WTA Elite Trophy” sacensībās. Savukārt janvārī vāciete bija labākā Oklendas WTA “International” turnīrā, tādējādi pamanoties izcīnīt trīs trofejas pēc kārtas un iegūt 15 uzvaru sēriju. Savukārt no pēdējiem 30 mačiem Gērgesa uzvarējusi 25.

Iepriekšējais turnīrs vācietei gan bija neveiksmīgs, jo viņa zaudēja prestižā Maiami WTA “Premier” turnīra otrajā kārtā, kas Gērgesai bija pirmais mačs.

Lieliskais sniegums Gērgesai februārī 29 gadu vecumā ļāva debitēt pasaules ranga pirmajā desmitniekā, no kura tagad gan viņa ir nedaudz atkāpusies. Arī sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā – vāciete tālāk par otro kārtu netika, bet februārī viņa sasniedza ceturtdaļfinālu Dohas WTA “Premier” sacensībās.

Savas karjeras laikā Gērgesa izcīnījusi piecus WTA raudzes titulus, no kuriem trīs bijuši pēdējā pusgada laikā. Pirms tam viņa finālos bija cietusi sešus zaudējumus pēc kārtas un bez trofejām spēlējusi kopš 2011.gada.

Sevastova pirms divām nedēļām apstājās Maiami WTA “Premier” sērijas turnīra trešajā kārtā, ciezdama zaudējumu kādreizējai ranga līderei Viktorijai Azarenkai no Baltkrievijas.

Latvijas tenisiste šosezon izcīnījusi 12 uzvaras 19 mačos.

Sevastova Čārsltonas turnīrā piedalās ceturto reizi, labāko rezultātu gūstot pērn, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls, kurā tika atzīts vācietes Lauras Zīgemundas pārākums.

Savukārt Gērgesa iepriekšējo reizi Čārlstonā spēlēja 2014.gadā, kad zaudēja pirmajā kārtā, bet kopumā četros turnīros labākais sasniegums bijis 2011.gadā, kad viņa tika ceturtdaļfinālā.

Pērn Čārlstonas WTA “Premier” turnīra finālu sasniedza šī brīža Latvijas pirmā rakete Ostapenko, kura šosezon šajās sacensībās nespēlēja, līdz ar to neaizstāvēja pērn izcīnītos 305 punktus, kas gan viņai neliegs saglabāt piekto vietu rangā.

Čārsltonas WTA “Premier” turnīrā ar pirmo numuru bija izlikta planētas septītā rakete Karolīne Garsija no Francijas, kura zaudēja astotdaļfinālā.

Čārlstonas turnīrs ir šosezon tūrē pirmās sacensības uz māla seguma.