Ševics-Mikeļševics/Krasts PČ kamaniņās izcīna ceturto vietu

27/01/2024 17:07
Eduards Ševics-Mikelševičs un Lukass Krasts

Kamaniņas divniekiem

Latvijas ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts sestdien Altenbergā pasaules čempionātā kamaniņu sportā divnieku sacensībās ieņēma ceturto vietu, pasaules U-23 vērtējumā izcīnot sudraba medaļas, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās septītajā, bet Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs 26.vietā.

Bots/Plūme pirmo braucienu veica ar trešo ātrāko laiku 41,630 sekundes, piekāpjoties vien divām austriešu ekipāžām.

Labāko laiku 41,453 sekundes sasniedza Jurijs Gats/Rikardo Šepfs, bet 0,053 sekundes viņiem zaudēja Tomass Šteijs un Volfgangs Kindls.

Ševics-Mikeļševics/Krasts līderiem zaudēja 0,349 sekundes, ieņemot sesto vietu, bet Baltgalvis/Jegorovs līderiem zaudēja 2,329 sekundes, ieņemot pēdējo vietu 26 ekipāžu konkurencē un otrajam braucienam nekvalificējoties.

Otrajā braucienā Ševics-Mikeļševics/Krasts gan kļūdījās trases augšdaļā, ar kājām koriģējot kamanu gaitu, taču nevienu no konkurentiem garām nepalaida. Braucienā viņi sasniedza ceturto labāko laiku un pakāpās uz ceturto vietu, uzvarētājiem Gatam un Šepfam divu braucienu summā piekāpjoties 0,592 sekundes.

Bots/Plūme rupji kļūdījās trases augšdaļā, gan stūrējot kamanas ar kājām pa ledu, gan iebraucot apmalē un braucienā sasniedza vien 11. ātrāko laiku, divu braucienu summā piekāpjoties austriešiem 0,751 sekundi.

Cīņā par uzvaru Gats/Šepfs, kuri otrajā braucienā bija otrie un abos braucienos kopā trasē pavadīja minūti un 22,924 sekundes, par 0,046 sekundēm apsteidza tautiešus Šteiju un Kindlu, kuri braucienā uzvarēja.

Trešie 0,355 sekundes aiz uzvarētājiem bija vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts.

Piektie finišēja austrieši Janniks Millers un Armīns Fraušers (+0,655), bet sestie – itāļi Ivans Naglers/Fabians Malleiers (+0,684).

Arī pasaules U-23 čempionātā uzvarēja Gats un Šepfs, bet otrie bija Ševics-Mikeļševics un Krasts.

Trešie šajā vērtējumā deviņu ekipāžu vērtējumā bija amerikāņi Markuss Millers un Ensels Haugsdžā, kuri čempioniem zaudēja 1,220 sekundes.

Baltgalvis/Jegorovs šajā vērtējumā ieņēma devīto vietu.

Jau ziņots, ka sieviešu divnieku sacensībās sestdien Latvijas divnieks Anda Upīte/Zane Kaluma izcīnīja sudraba medaļas, Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ieņēma desmito vietu, bet Marta Robežniece/Kitija Bogdanova nefinišēja.

Pasaules U-23 čempionātā Ziediņa un Zvilna izcīnīja piekto vietu.

Vīriešu sacensībās Gints Bērziņš ieņēma 11.vietu, bet Kaspars Rinks un Kristers Aparjods piedzīvoja kritienus, ieņemot attiecīgi 19. un 34.vietu.

Pasaules U-23 čempionātā Bērziņš ieņēma otro un Rinks – ceturto vietu.

Pasaules čempionātā kamaniņu braucēji cīnās arī par godalgām U-23 vecuma grupas ieskaitē.

Čempionāts noslēgsies svētdien ar sieviešu vieninieku sacensībām un komandu stafeti.

Piektdien sprinta sacīkstēs latvieši izcīnīja piecas medaļas. Mārtiņš Bots/Roberts Plūme kļuva par čempioniem, Upīte/Kaluma izcīnīja sudrabu, Robežniece/Bogdanova, Elīna Ieva Vītola un Kristers Aparjods – bronzas godalgas.

52.pasaules čempionāts Altenbergā norisinās trešo reizi. Pirmo reizi tas notika 1996.gadā, bet otro – 2012.gadā. Sacensībās startēt ir pieteikušies 162 sportisti no 21 valsts – 39 sievietes, 37 vīrieši, 17 sieviešu ekipāžas un 26 vīriešu divnieki.

Latviju Vācijā pārstāv 19 sportisti.

Pēc pasaules čempionāta Altenbergā nākamnedēļ norisināsies arī nākamais Pasaules kausa posms, bet pēc tam pa diviem posmiem notiks citā Vācijas trasē Oberhofā, kā arī Siguldā, kur februāra beigās un marta sākumā Pasaules kausa sezona tiks noslēgta.

Bobslejs divniekiem

Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās Latvijas ekipāžas sestdien Norvēģijā Pasaules kausa bobslejā piektajā posmā divnieku sacensībās ieņēma attiecīgi astoto un devīto vietu.

Cipulis kopā ar stūmēju Dāvi Spriņģi pirmajā braucienā ieņēma astoto vietu, līderim vācietim Johannesam Lohneram zaudējot 0,62 sekundes, bet Kalenda un Edgars Ungurs 22 ekipāžu konkurencē bija devītie, Lohneram piekāpjoties 0,64 sekundes.

Lohners ar stūmēju Georgu Fleišhaueru pirmajā braucienā trasi veica 50,34 sekundēs, aiz sevis atstājot tautiešus Ādamu Amūru un Benediktu Hertelu (+0,24), kā arī šveiciešus Mihaelu Fogtu un Zandro Mihelu un vāciešus Frančesko Frīdrihu un Aleksanderu Šilleru, kuri sasniedza vienādu laiku, no līderiem atpaliekot 0,28 sekundes.

Otrajā braucienā Cipulis sasniedza sesto ātrāko laiku, taču saglabāja astoto vietu divu braucienu summā, Lohnera ekipāžai zaudējot 1,27 sekundes.

Kalenda otrajā braucienā sasniedza desmito rezultātu un divu braucienu summā saglabāja devīto vietu, Lohneram zaudējot 1,38 sekundes.

Lohners abos braucienos sasniedza jaunu trases rekordu, trasi veikdams attiecīgi 50,34 un 50,29 sekundēs, un izcīnīja uzvaru.

Otro vietu aiz Lohnera ieņēma Frīdrihs, zaudējot 0,38 sekundes, bet trešais bija Amūrs (+0,45).

Pēc pieciem Pasaules kausa posmiem līderis kopvērtējumā ar 1110 punktiem ir Lohners, otrajā vietā ar 1040 punktiem ir Frīdrihs, bet trešais ar 1001 punktu ir šveicietis Mihaels Fogts.

Cipulis ar 840 punktiem ir piektais, bet Kalenda ar 632 punktiem – 11., junioru vērtējumā ieņemot trešo vietu.

Ķīnā notikušajā sezonas pirmajā posmā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu, Kalenda ar Dāvi Kaufmani ierindojās desmitajā pozīcijā, bet uzvaru svinēja Vācijas pilota Johannesa Lohnera ekipāža. Otrajā posmā Francijas trasē Laplaņā Cipuļa ekipāža ierindojās 11., bet Kalendas divnieks – 16.vietā, uzvaru izcīnot šveicieša Mihaela Fogta pilotētajam divniekam.

Trešajā posmā Īglsā Cipuļa divnieks finišēja sestajā vietā, bet Kalendas ekipāža ieņēma 15.vietu, otro uzvaru šosezon svinot Lohneram, bet ceturtajā posmā Sanktmoricā Cipuļa divnieks izcīnīja piekto vietu un Kalendas ekipāža – 11.vietu, uzvaru izcīnot Lohneram.

Pērnajā sezonā šajā trasē bobslejisti Pasaules kausa posmā nesacentās, bet divos Eiropas kausa posmos Cipuļa vadītais divnieks ieņēma attiecīgi piekto un astoto vietu. Kalenda šajos mačos ieņēma attiecīgi 12. un 14.vietu.

Svētdien paredzētas Pasaules kausa sacensības četriniekiem.

Februāra pirmajā nedēļā notiks Pasaules kausa posms Siguldā, kur vienlaikus notiks cīņa par Eiropas čempiona titulu skeletonā, divnieku ekipāžām bobslejā un monobobslejā. Eiropas čempioni bobsleja četriniekos tika noskaidroti jau decembra vidū Īglsas trasē, Cipuļa ekipāžai izcīnot bronzas medaļas, bet Kalendas četriniekam ieņemot desmito vietu.

Februāra vidū sportisti sacentīsies Vācijas trasē Altenbergā, pasaules čempionāts februāra beigās un marta sākumā norisināsies Vinterbergas trasē Vācijā, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies marta beigās ar posmu ASV trasē Leikplesidā.