“Sevilla” izjauc Itālijas “ballīti” un kārtējo reizi iekļūst Eiropas līgas finālā

19/05/2023 08:02
Sevilla

UEFA Eiropas līga

Seškārtējā UEFA Eiropas līgas uzvarētāja “Sevilla” ceturtdien nodrošināja vietu šīs sezonas finālā, kurā tiksies ar “AS Roma” futbolistiem. “Sevilla” pusfināla atbildes spēlē pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar Turīnas “Juventus”. Divu maču summā bija neizšķirts 2:2 un duelis turpinājās pagarinājumā, kurā mājinieki guva vēl vienus vārtus, nodrošinot uzvaru summā (3:2).

Pirmie vārti tika gūti 65.minūtē, kad nule kā uz maiņu nākušais Dušans Vlahovičs izmantoja pretinieku paviršību aizsardzībā un panāca 1:0 “Juventus” labā. Septiņas minūtes vēlāk, turīniešiem zaudējot bumbu savā laukuma pusē, 1:1 spēlē un 2:2 summā panāca Suso.

Tāpat kā visa mača gaitā, arī pamatlaika pēdējā minūtē viesus no zaudētiem vārtiem glāba Vojcehs Ščensnijs. Tā kā rezultāts summā bija neizšķirts, cīņa turpinājās pagarinājumā, kura piektajā minūtē, izdarot sitienu ar galvu, mājiniekus vadībā izvirzīja Eriks Lamela.

Tikmēr “AS Roma” viesos spēlēja bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Leverkūzenes “Bayer” un summā uzvarēja ar rezultātu 1:0 – tādu pašu, ar kādu noslēdzās pirmā spēle Romā.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā. Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes “Eintracht” pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas “Rangers”.

UEFA Konferences līga

Eiropas Konferences līgas futbolā finālā ceturtdien iekļuva Latvijas kluba RFS pretiniece apakšgrupā Florences “Fiorentina” un Vesthemas “United”. Florences futbolisti viesos pēc pamatlaika ar rezultātu 2:1 (1:0) uzvarēja Šveices klubu “Basel”. Divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 3:3, līdz ar to tika aizvadīts papildlaiks, kura kompensācijas laikā vārtus guva Antonīns Barāks, panākot 3:1 mačā un 4:3 summā par labu “Fiorentina” komandai.

Florences klubs vadībā izvirzījās 35.minūtē, kad pēc stūra sitiena precīzi ar galvu sita Ivans Gonsaless, kurš panāca rezultātu 2:2 summā. Otrajā puslaikā pēc nospēlētām desmit minūtēm Zeki Amduni atbruņoja pretinieku futbolistu soda laukumā un izlīdzināja rezultātu mačā, taču 72.minūtē, kļūdoties arī mājiniekiem, 2:1 “Fiorentina” labā panāca Gonsaless.

Pēc tam pamatlaikā vārti vairāk netika gūti un sekoja 30 minūšu papildlaiks, kas vienubrīd tika pārtraukts, jo tribīnēs vienam no līdzjutējiem bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Šī iemesla dēļ bija liels kompensācijas laiks, kura devītajā minūtē pēc Luka Joviča uzvarētas gaisa divcīņas bumbu ieguva Barāks, kurš guva uzvaras vārtus.

Otrā pusfinālā Vesthemas “United” viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Alkmāras AZ un summā uzvarēja ar 3:1. Vienīgie vārti tika gūti otrā puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē, kad pēc individuāla reida izcēlās Pablo Fornals.

UEFA Konferences līga ir Eiropas trešā ranga klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas. 2022./2023.gada sezonas fināls notiks 7.jūnijā Prāgā. Šī Konferences līgas sacensībām ir otrā sezona. Pirmajā sezonā “AS Roma” finālā Tirānā ar 1:0 uzvarēja Roterdamas “Feyenoord”.