Sezonas beigām tuvojoties – vai “Wizards” ir laiks “iedarbināt tanku”?

23/03/2023 13:09
Nokopēts
Kristaps Porziņģis un Vess Anselds

Aizvadītajā naktī Kristaps Porziņģis un Vašingtonas “Wizards” piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēc kārtas, ar rezultātu 104:118 piekāpjoties Denveras “Nuggets”. Sezona jau tuvojas izskaņai, burvjiem regulārajā sezonā palikušas deviņas spēles, un šobrīd Austrumu konferences tabulā “Wizards” ieņem 12. vietu. Līdz “play-in” zonai, kas dotu iespēju pacīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, Vašingtonas klubs ir divu uzvaru attālumā – atspēlēt šo deficītu it kā ir viegli izdarāms darbs, bet vai tas ir tā vērts? Vai varbūt labāk šo sezonu “noslēgt” nedaudz ātrāk un pacīnīties par augstāku vietu draftā? Uz šiem jautājumiem arī tiks mēģināts rast atbildi, salīdzinot latvieša pārstāvētās vienības situāciju ar savām tiešajām konkurentēm.

Porziņģis lieliski uzbrūk grozam, “Nuggets” otrajā puslaikā pamostas un sakauj “Wizards” (VIDEO)

Atlantas “Hawks”

Bilance: 36-37, astotā vieta Austrumu konferencē

Atlikušās spēles mājās: “Pacers”, “Grizzlies”, “Cavaliers”, “Mavericks”, “Wizards”, “76ers”

Atlikušās spēles izbraukumā: “Nets”, “Bulls”, “Celtics”

Spēles pret komandām “play-off”/”play-in” zonā: 7

Spēles pret komandām, kas nav “play-off”/”play-in” zonā: 2

 • Vienība, kuru arī varētu uzskatīt kā vilšanos. Starpsezonā piesaistīts zvaigžnotais aizsargs Dežonte Marejs, taču kopīgu valodu ar komandas lielāko spīdekli Treju Jangu tā arī īsti nav izdevies atrast. Pirms divām sezonām Austrumu fināls, pērn izstāšanās pirmajā kārtā, un līdzīgs scenārijs, visticamāk, Atlantas vienību arī sagaidīs šogad.
 • Arī grafiks nežēlo vanagus – vienīgās divas spēles pret komandām, kas nav izslēgšanas spēļu zonā, ir pret vienībām, kas, iespējams, par “play-off” joprojām cīnīsies (“Wizards” un “Pacers”). Taču “Hawks” augstais potenciāls, kā arī nelielais pārsvars uzvaru skaitā pār zemāk esošajām komandām būs iemesls, kādēļ Atlanta turpinās (un vajadzētu turpināt) cīņu par izslēgšanas spēlēm.

Toronto “Raptors”

Bilance: 35-38, devītā vieta Austrumu konferencē

Atlikušās spēles mājās: “Pistons”, “Wizards”, “Heat”, “Bucks”

Atlikušās spēles izbraukumā: “76ers”, “Hornets” (2x), “Celtics” (2x)

Spēles pret komandām “play-off”/”play-in” zonā: 5

Spēles pret komandām, kas nav “play-off”/”play-in” zonā: 4

 • Vēl viena komanda – vilšanās. Pēc iepriekšējās sezonas, kurā “Raptors” ieguva daudzsološo debitantu Skotiju Bārnsu, tika gaidīts, ka šosezon vismaz tiks atkārtots pērn sasniegtais (stabila vieta “play-off), taču Toronto vienība visu gadu balansējusi uz naža asmens jeb atrodoties Austrumu konferences tabulas apakšdaļā. Vienlaikus komanda nonākusi visai lielā strupceļā – Toronto vienība jau šajā vasarā var gan zaudēt vienu no saviem līderiem Fredu Vanvlītu, gan trešo rezultatīvāko spēlētāju Geriju Trentu.
 • Ko darīt? Izmantot savu līderu, iespējams, pēdējo sezonu komandā un mēģināt ielauzties “play-off” pirmajā kārtā, vai arī pilnībā ziedoties nākotnei? Samērā pateicīgs kalendārs (kopā trīs dueļi pret pastarītēm “Pistons” un “Hornets”), visdrīzāk, būs iemesls, kādēļ Kanādas klubs pēc pamatturnīra beigām aizvadīs “play-in” mačus. Vai tas ir izdevīgi – tas jau ir cits jautājums.

Čikāgas “Bulls”

Bilance: 34-38, desmitā vieta Austrumu konferencē

Atlikušās spēles mājās: “Lakers”, “Grizzlies”, “Hawks”, “Pistons”

Atlikušās spēles izbraukumā: “Trail Blazers”, “Clippers”, “Lakers”, “Bucks”, “Mavericks”

Spēles pret komandām “play-off”/”play-in” zonā: 5

Spēles pret komandām, kas nav “play-off”/”play-in” zonā: 5

 • Komanda, kas pērn pēc Lonzo Bola piesaistīšanas un jau ar komandā esošajiem Zeku Lavīnu, Nikola Vuceviču un Demaru Derozanu bija viena no “karstākajām” vienībām līgā, pēc Bola savainojuma tā arī nav spējusi atgūties un gandrīz visu šo sezonu ir balansējusi uz “play-in” zonas vai atradusies nedaudz ārpus tās.
 • Skatoties uz kalendāru, būtu jādomā, ka buļļiem šī sezona ir “jāmet miskastē”. No visām konkurentēm tikai Čikāgas vienībai atlicis izbraukums Rietumos, toties jāspēlē pret “Trail Blazers”, “Lakers” un “Clippers”. Ja Portlendas komanda arī, visdrīzāk, sezonas izskaņā “iedarbinās tanku”, tad abi Losandželosas klubi joprojām aktīvi cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Bet ko darīt “Bulls”? Atbilde ir vienkārša – nepadoties, jo Čikāga savu pirmās kārtas izvēli jau ir aizmainījusi, tādēļ tankošana neko nedos.

Indiānas “Pacers”

Bilance: 33-40, 11. vieta Austrumu konferencē

Atlikušās spēles mājās: “Mavericks”, “Bucks”, “Thunder”, “Knicks”, “Pistons”

Atlikušās spēles izbraukumā: “Celtics”, “Hawks”, “Cavaliers”, “Knicks”

Spēles pret komandām “play-off”/”play-in” zonā: 8

Spēles pret komandām, kas nav “play-off”/”play-in” zonā: 1

 • Indiānas klubs pirms sezonas tika uzskatīts par vienu no galvenajiem pretendentiem uz Viktora Vembanjamas iegūšanu. Tomēr sniegums laukumā sākotnēji apliecināja pretējo – “Pacers” līdz pat janvāra vidum bija Austrumu konferences tabulas augšdaļā. Noturēt stabilitāti vieniem no pārsteiguma autoriem gan neizdevās, un turnīra tabulā Indiānas vienība tagad atrodas turpat, kur “Wizards” – ārpus “play-in” zonas.
 • Arī kalendārs gada izskaņā nav pateicīgs, un ar veselības problēmām saskāries komandas līderis Tairīss Haliburtons, kurš laukumā nav devies jau pēdējās sešās spēlēs. Lai gan aizvadītajā naktī pieveikta tiešā konkurente (“Raptors”), kas liek domāt, ka komanda joprojām nav padevusies, taču augstāka drafta izvēle Indiānas klubam nākotnei noderētu vairāk nekā izstāšanās “play-off” pirmajā kārtā, jo Indianpolisa nekad nav bijusi iecienīts galapunkts brīvajiem aģentiem.

Vašingtonas “Wizards”

Bilance: 32-41, 12. vieta Austrumu konferencē

Atlikušās spēles mājās: “Spurs”, “Celtics”, “Magic”, “Bucks”, “Heat”, “Rockets”

Atlikušās spēles izbraukumā: “Raptors”, “Knicks”, “Hawks”

Spēles pret komandām “play-off”/”play-in” zonā: 6

Spēles pret komandām, kas nav “play-off”/”play-in” zonā: 3

 • Komanda, par kuras mērķiem, griestiem un potenciālu jau visu gadu bijušas šaubas, un pēdējā laika sniegums to lieliski apliecina. Šosezon viļņveidīgi spēlējošie burvji ne pārāk pateicīgu “vilni” piedzīvojoši tieši sezonas svarīgākajā daļā – astoņi zaudējumi pēdējās desmit spēlēs. Līdz “play-in” zonai Vašingtonas klubs ir divu uzvaru attālumā – it kā viegli izdarāms darbs, bet vai tas ir tā vērts?
 • Iekļūšana “play-in” turnīrā un pēc tam “play-off” izcīņā dotu iespēju Vašingtonas vadībai izvērtēt, vai Porziņģa, Bredlija Bīla un Kaila Kuzmas trio ir pietiekami labs uz līgas lielāko zvaigžņu fona, lai pēc tam, iespējams, censtos visus basketbolistus paturēt sastāvā arī uz nākamo sezonu, taču statistika un kalendārs sezonas izskaņā par neko labu nevēsta. Protams, ir divas spēles – pret “Spurs” un “Rockets” -, kurās tiešām grūtāk būtu zaudēt, nekā uzvarēt, taču pret visām pārējām pretiniecēm “Wizards” pozitīva bilance šosezon ir tikai pret “Magic” (2-1). Pret “Celtics”, “Bucks”, “Heat”, “Raptors”, “Knicks” un “Hawks” zaudējumu skaits (12) ir krietni lielāks nekā uzvarētās spēles (5).
 • Šobrīd tiek prognozēts, ka iekļūšanai “play-in” turnīrā Austrumu konferencē būs vajadzīgas vairāk kā 39 uzvaras,  kas nozīmē, ka pēdējās deviņās spēlēs Vašingtonai jāizcīna astoņi panākumi. Šīs sezonas garākā uzvaru sērija burvjiem ir bijusi piecas spēles – cik reāli ir ko tādu atkārtot un pārspēt brīdī, kad laukumā traumu dēļ nav devušies divi līderi (Bīls un Kuzma), un komandas sniegums pat ar viņiem ierindā nav bijis cerīgs? Atbilde šeit ir diezgan skaidra.
 • “Wizards” var paveikt brīnumu un sasniegt izslēgšanas spēles, bet ko tālāk? Ja Porziņģis un Kuzma, kuri abi var kļūt var brīvajiem aģentiem, nolemj pamest komandu? “Wizards” vadībai tomēr prātīgāk būtu izmantot “drošības spilvenu” un parūpēties, lai uzvaras sezonas izskaņā vairs nekrātos, tādējādi nepaliekot gan bez saviem līderiem, gan augsta drafta pika. 16%, kas pašlaik tiek uzskatīta kā Vašingtonas vienības iespējamība iekļūt “play-in”, vai arī 10,5%, kas ir izredzes iegūt pirmo drafta izvēli jeb Vembanjamu, ja “Wizards” sev priekšā palaidīs “Magic” un pamatturnīru pabeigs kā piektā sliktākā komanda līgā – izvēle starp šīm divām opcijām ir diezgan pašsaprotama.

  Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.73
4.66
1.52
1.55
4.5
5.25
3.51
3.82
2.11
1.22
6.75
12.5
4.1
3.8
1.8
4.49
3.73
1.89
1.27
5.75
10.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām