“Shakhtar” četrās minūtēs iesit trīs vārtus un iekļūst EL ceturtdaļfinālā

05/08/2020 22:30
Doņeckas

Ukrainas čempione futbolā Doņeckas “Shakhtar” trešdien UEFA Eiropas līgas astotdaļfināla atbildes spēlē četru minūšu laikā guva trīs vārtus un nodrošināja sev vietu ceturtdaļfinālā.

“Shakhtar” Kijevā ar 3:0 (0:0) pieveica Vācijas bundeslīgas vienību “VfL Wolfsburg”. Divu spēļu summā Ukrainas komanda bija pārāka ar 5:1.

Spēle apgriezienus uzņēma pēc 60 nospēlētām minūtēm. Sākotnēji 68.minūtē Davits Hočolova saņēma sarkano kartīti, jo pie sava soda laukuma ieslīdēja kājās labā sitiena pozīcijā nonākušam Žuāu Viktoram Santosam-Sa. Divas minūtes vēlāk savu komandu desmit vīru sastāvā atstāja arī Džons Brūks, kurš, cīnoties par bumbu, ar kāju iespēra pa seju pretiniekam un nopelnīja otro dzelteno “plāksteri”.

Turpinājumā spriedze nedaudz norima, bet pašā spēles galotnē “Shakhtar” pretiniekus salauza ar trim vārtiem četru minūšu laikā. Juniors Moraess 89.minūtē no tuvas distances panāca 1:0, bet kompensācijas laika pirmajā minūtē pārsvaru jau dubultoja Manors Solomons. Trešos vārtus Moraess guva vēl divas minūtes vēlāk, kad laukuma centrā atbruņoja pretinieku aizsargus un aizskrēja vienatnē pret vārtsargu.

Ceturtdaļfinālā “Shakhtar”, visticamāk, tiksies ar Šveices superlīgas klubu “Basel”, kas pirmajā astotdaļfināla duelī ar 3:0 uzvarēja Frankfurtes “Eintracht” no Vācijas.

Citā spēlē Latvijā pērn iepazītā “Kobenhavn” mājās ar 3:0 (1:0) uzvarēja Stambulas “Bašakšehir” no Turcijas. Pirmajā duelī Stambulas klubs izcīnīja uzvaru ar 1:0, bet divu spēļu summā pārāki ar 3:1 bija “Riga” pāridarītāji no Kopenhāgenas.

Mājinieki vadību ieguva jau ceturtajā minūtē, kad soda laukumā centrējumu ar galvu vārtos ievirzīja Jonass Olders Vinds. Futbolists savas komandas pārsvaru dubultoja mača 53.minūtē, realizēdams 11 metru soda sitienu, bet trešie vārti šajā duelī tika gūti 62.minūtē. Pēdējo “golu” Kopenhāgenas komandā iesita Rasmus Falks Jensens, kurš viens pats pārvarēja laukuma vidus daļu un no aptuveni 16 metriem raidīja bumbu apakšējā labajā vārtu stūrī.

Ceturtdaļfinālā “Kobenhavn”, visticamāk, tiksies ar Mančestras “United”, kas pirmajā astotdaļfināla duelī ar 5:0 satrieca Lincas LASK. “United” un LASK spēles uzvarētāja tiks noskaidrota jau trešdienas vakarā.

Atlikušie četri astotdaļfināla dueļi tiks izspēlēti ceturtdien.

Ceturtdaļfināla spēles 10. un 11.augustā notiks Vācijas pilsētās Ķelnē, Diseldorfā, Duisburgā un Gelzenkirhenē, bet pusfināli paredzēti 16. un 17.augustā.

Fināls Ķelnē gaidāms 21.augustā.

Pērn UEFA Eiropas līgas finālā divu Londonas klubu duelī “Chelsea” ar 4:1 uzvarēja “Arsenal”.