“Shakhtar” uzvar Ukrainas grandu cīņā

31/05/2020 23:30
Doņeckas

“Savā laukumā” Ukrainas čempionātā futbolā pēdējā laika valsts divu flagmaņu cīņā Doņeckas “Shakhtar” izrādījās pārāka par Kijevas “Dynamo”, saglabājot labas izredzes nākamsezon kādā no abām Eiropas kausu izcīņām piedalīties arī abiem Latvijas futbolistu pārstāvētajiem klubiem.

“Shakhtar” izrādījās pārāka par Kijevas “Dynamo” ar 3:1 (1:1).

Pēc Vitālija Bujaļska precīza sitiena 38.spēles minūtē vadībā izvirzījās nominālie viesi – “Dynamo” futbolisti. Tomēr Doņeckas klubs jau nākamajā minūtē atbildēja ar brazīlieša Marlosa “golu”, ievadot triju atbildes vārtu sēriju un pārliecinoši dodoties pretī kārtējam Ukrainas čempionu titulam.

Otrajā puslaikā doņeckiešiem uzvaru nodrošināja vēl viens Marlosa precīzs raidījums 67.minūtē un viņa tautieša Markosa Antonio piebalsošana septiņas minūtes vēlāk.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” savā laukumā ar rezultātu 1:0 (0:0 ) pārspēja Luhanskas “Zorja” vienību, kurā meistarību slīpē pussargs Andrejs Cigaņiks.

Dubra laukumā pavadīja visas 90 minūtes, kamēr Cigaņiks dueli noraudzījās no rezervistu soliņa.

Uzvaras vārti tika gūti otrā puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē, kad Oleksandrijas komandas pussargs Dmitro Hrečiškins realizēja 11 metru soda sitienu. “Pendele” gan tika piešķirta par diezgan strīdīgu epizodi, bet mača tiesnesis pēc videoatkārtojuma noskatīšanās savu lēmumu nemainīja.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas deviņas spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 62 punktiem 24 spēlēs ir Doņeckas “Shakhtar”, tālāk ar 46 punktiem seko Luhanskas “Zorja”, Čerņihivas “Desna” un Kijevas “Dynamo”. “Oleksandriya” ar 43 punktiem atrodama piektajā pozīcijā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.