Šī gada pasaules čempions pamet NHL un pārceļas uz Šveici

05/08/2022 10:34
Nokopēts
Juho Lamiko, www.sportazinas.com

Šveices hokeja kluba Cīrihes “ZSC Lions” rindās nākamajā sezonā spēlēs soms Juho Lamiko, paziņojusi vienība. Līgums noslēgts uz vienu gadu.

Lamiko Nacionālajā hokeja līgā mēģināja nostiprināties ar diviem piegājieniem. 2014. gada draftā viņu ar kopējo 65. numuru izvēlējās Floridas “Panthers” komanda, ar kuru somu uzbrucējs 2016. gadā noslēdza sākuma līmeņa (entry level) līgumu uz trim sezonām. Pirmās divas viņš pavadīja Amerikas Hokeja līgā (AHL), taču pēdējā kontrakta gadā tika pie iespējas debitēt Floridas kluba rindās.

Parādītais sniegums (40 spēlēs seši rezultativitātes punkti) nedeva iespēju parakstīt jaunu līgumu, tādēļ viņš pārcēlās uz Eiropu un pa vienam gadam nospēlēja Somijā un Krievijā. Magņitagorskas “Metallurg” nospēlējis tikai 22 mačus, Lammiko atgriezās NHL un 2020./ 2021. gada sezonu atkal pavadīja “Panthers” rindās, jo klubam joprojām bija tiesības uz hokejistu.

Starpsezonā viņš tika iesaistīts maiņas darījumā, kas viņu aizveda uz Vankūveras “Canucks” vienību. Aizvadījis pirmo pilno gadu līgā, pēc sezonas beigām kā ierobežoti brīvais aģents viņš jaunu līgumu nesaņēma, tādējādi kļūstot par brīvo aģentu.

Kopā 26 gadus vecais soms NHL aizvadīja 159 mačus, kuros izcēlās ar 26 rezultativitātes punktiem (11+15). Taču karjeras lielākie panākumi Lamiko bijuši nacionālās izlases sastāvā – triumfs šī un 2019. gada PČ, kā arī 2016. gada junioru meistarsacīkstēs.

“ZSC Lions” rindās piecas sezonas kādreiz aizvadīja Latvijas izlases hokejists Ronalds Ķēniņš.

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām