Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš karjeru turpinās kādā no Itālijas klubiem, sarunā ar žurnālistiem atzina basketbolists.
Pirmdien Latvijas vīriešu basketbola izlase uzsāka gatavošanos 2027. gada Pasaules kausa kvalifikācijas otrajai kārtai. “Nedaudz atpūtos, bet pavadīju teju visu vasaru treniņos ar Aināru Zvirgzdiņu. Smagi strādājām gan svaigā gaisā mežā, gan basketbola zālē. Gatavojos izlasei un sezonai,” par pavadīto vasaru stāstīja Strautiņš. Viņš piebilda, ka pievienojās tikai dažiem neoficiālajiem izlases treniņiem, jo pēc vienošanās ar galveno treneri Jāni Gailīti gatavojies individuāli.
Strautiņš iepriekšējās trīs sezonas pavadīja Itālijas vienībā Tortonas “Derthona”, taču jūnijā viņš izmantoja nepagarināt vienošanos ar klubu. Pagaidām vēl oficiāli nav paziņots, kurā komandā latvietis turpinās karjeru. “Uz Tortonu varu atskatīties pozitīvi, viss patika un bija augstā līmenī. Nāca piedāvājumi arī no citām valstīm, bet varu apstiprināt, ka palikšu Itālijā,” teica Strautiņš. “Izskatīju arī citas valstis, bet izlēmu par labu Itālijai. Bija luste arī citur, bet labāki piedāvājumi bija no Itālijas, tā bija visiem priekšā.”
Latvijas valstsvienība augustā PK kvalifikācijā 27. augustā izbraukumā cīnīsies ar Horvātiju, bet 30. augustā savā laukumā uzņems Izraēlu. Pirms tam paredzētas divas pārbaudes spēles, 19. augustā izbraukumā tiekoties ar Slovēnijas komandu un 23. augustā savā laukumā ar Ainara Bagatska trenēto Ukrainas izlasi. “Arī pārbaudes spēlēs mēģināsim uzvarēt. Pārbaudes spēlēs jādabū uzvaras garša, lai atnāktu uzvaras arī oficiālajās spēlēs,” izcēla basketbolists.
“Galvenais ir agresivitāte abos laukuma galos. Ir jāuzbrūk un jāpelna piezīmes pretiniekiem, lai viņi no tā sāk stresot. Arī aizsardzībā ir jāsāk spēlēt no pirmajām sekundēm,” skaidroja Strautiņš, izceļot Latvijas izlases galvenos uzdevumus gaidāmajās spēlēs.
2027. gada PK kvalifikācijas turnīra otrās kārtas K grupā Latvijas izlase ar trim panākumiem un trim zaudējumiem ieņem ceturto vietu. Līdere ar bilanci 6-0 ir Polija, kurai ar piecām uzvarām seko Horvātija un Vācija, bet aiz Latvijas izlases ir Nīderlandes un Izraēlas basketbolisti, kuri otro kārtu sāk ar divām uzvarām.
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu