“Sibir” iztur spiedienu un brīnumaini pieveic līgas līderi SKA

02/02/2019 14:59

Dramatisku un ļoti nozīmīgu panākumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) ietvaros svinējusi Novosibirskas “Sibir”, kas mājās lieliskā atmosfērā ar 1:0 apspēlēja līgas līderi Sanktpēterburgas SKA.

Mājinieki, kas bija izcīnījuši sešas uzvaras pēdējās astoņās spēlēs, maču uzsāka ar viesiem ļoti negaidītu ofensīvu, kas ļāva dominēt pirmajā periodā. Tajā tika iemesti arī vienīgie vārti šajā mačā – 1:0 pirktajā minūtē panāca vairākas sezonas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pavadījušais Šeins Prinss.

Kopumā pirmajā periodā “Sibir” pa pretinieku vārtiem meta 14 reizes, kamēr līgas līdere un rezultatīvākā komanda SKA – tikai piecas.

Otrajā periodā spēles gaita izlīdzinājās, abām komandām izveidojot pāris labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr rezultātam nemainoties.

Izšķirošais bija trešais periods, kurā “Sibir” nopelnīja trīs noraidījumus, SKA komandai mājiniekus pamatīgi iespiežot savā zonā arī vienādos sastāvos. Vienā no vairākumiem SKA hokejistam Vladislavam Gavrikovam izdevās gūt vārtus, taču vēlāk tiesneši šajā epizodē fiksēja vārtsarga bloķēšanu, vārtu guvumu neieskaitot.

Fantastisku sniegumu demonstrējot “Sibir” vārtsargam Aleksejam Krasikovam (šodien atvairīja 36 metienus), mājinieki izturēja SKA veikto trešā perioda spiedienu (metieni 21:4), izcīnot uzvaru ar 1:0.

Līdz ar to sezonas pirmajās desmit spēlēs zaudējusī “Sibir” ar 56 mačos iegūto 51 punktu saglabā devīto vietu Austrumu konferencē, kamēr SKA ar 55 spēlēs izcīnītu 91 punktu joprojām ir pirmajā vietā visā līgā.