Aparjods triumfē Sočos, Šiciem vēl viena medaļa PK posmā

04/12/2021 15:40

Pasaules kauss kamaniņās

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sočos izcīnīja pirmo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, Gints Bērziņš bija devītajā, Artūrs Dārznieks 22.pozīcijā, bet Riks Kristens Rozītis ieņēma 25.vietu. Divu braucienu summā Aparjods finišēja minūtē un 42,881 sekundē. Otro vietu izcīnīja Vācijas sportists Johanness Ludvigs, atpaliekot 0,024 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Itālijas sportists Dominiks Fišnallers, zaudējot Aparjodam 0,039 sekundes.

Pirmajā braucienā trases rekordu laboja Fišnallers, veicot trasi 51,461 sekundē. Iepriekšējais trases rekords piederēja Austrijas sportistam Dāvidam Gleiršeram un bija 51,466. Otrajā braucienā vēl labāku rezultātu uzrādīja Ludvigs – 51,379 sekunde. Aparjods aizvadīja labu pirmo braucienu un ierindojās otrajā vietā, Fišnalleram piekāpjoties 0,029 sekundes. Labāko trijnieku pēc pirmā brauciena noslēdza mājinieks Semjons Pavļučenko, zaudējot 0,059 sekundes.

Pirmajā braucienā labu rezultātu uzrādīja Bērziņš, ierindojoties devītajā pozīcijā un līderim zaudējot 0,326 sekundes, 19.vietā atradās Rozītis ar 0,528 sekunžu deficītu, bet 22.vietu ieņēma Dārznieks, atpaliekot no līdera 0,588 sekundes. Otrajā braucienā Bērziņš uzrādīja desmito ātrāko laiku, summā zaudējot Aparjodam 0,564 sekundes, Dārzniekam bija 23.laiks trasē, summā piekāpjoties tautietim 1,189 sekundes, bet Rozītim izdevās vien 25.ātrākais laiks otrajā braucienā, summā Aparjodam zaudējot 1,27 sekundes.

Aparjods un Rozītis pirmajā braucienā startēja viens aiz otra kā 12. un 13., Artūram Dārzniekam bija 21.numurs, bet Gintam Bērziņam – 24.numurs. Trasē devās 32 sportisti.  Piektdien notikušajā Nāciju kausā Rozītis un Aparjods noslēdza pirmo sešinieku, bet Dārzniekam un Bērziņam jau bija garantētas vietas pamatsacensībās. Pirms nedēļas Sočos valdīja silti laikapstākļi, kas ātrāk startējušajiem sportistiem deva priekšrocības. Aparjods pēc pirmā brauciena bija līderis, bet summā ieņēma piekto vietu, kamēr Bērziņš bija devītajā, Rozītis 15. un Dārznieks 21.pozīcijā.

Olimpiskajā trasē Pekinā Dārznieks ieņēma 11.vietu, Rozītis – 12., Bērziņš – 14. un Aparjods – 23.vietu. Pirmajos divos posmos nepārspēts bijis vācietis Johanness Ludvigs. Latvijas vadošajam kamaniņu braucējam Aparjodam iepriekšējā sezona traumas dēļ noslēdzās jau decembrī, pirms tam viņam izcīnot trešo vietu Altenbergā. Dārznieks kopvērtējumā bija 14., bet Rozītis un Bērziņš ieņēma attiecīgi 16. un 17.vietu.

Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk – Insbrukā, Austrijā. Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss kamaniņās divniekiem

Latvijas kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici sestdien Sočos trešajā Pasaules kausa posmā izcīnīja trešo vietu, bet otrs Latvijas duets Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās 16.vietā. Divu braucienu summā Šici finišēja minūtē un 39,53 sekundēs, uzvarētājiem no Krievijas Andrejam Bogdanovam un Jurijam Prohorovam piekāpjoties 0,179 sekundes.

Otro vietu izcīnīja Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kuri Krievijas sportistiem piekāpās 0,134 sekundes. Savukārt Bots un Plūme divu braucienu summā finišēja minūtē un 40,775 sekundēs, Krievijas duetam zaudējot 1,424 sekundes. Pirmā brauciena lejasdaļā Šici pieļāva nelielu kļūdu, kuras rezultātā ierindojās trešajā vietā, līderu divniekam no Krievijas Bogdanovs/Prohorovs piekāpjoties 0,14 sekundes. Otrajā vietā ierindojās Egerts/Benekens.

Botam un Plūmem neizdevās veiksmīgs pirmais brauciens, pēc kura viņi ierindojās 17.vietā, Krievijas divniekam zaudējot 0,914 sekundes.  Abas Latvijas ekipāžas pirmajā braucienā startēja beigu daļā – Juris un Andris Šici kā 20., Mārtiņš Bots/Roberts Plūme – kā 22., bet vēl aiz viņiem trasē devās divi Vācijas divnieki.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien austriešiem Tomasam Štoijam un Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras – Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam un Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Vēlāk plkst.12.45 pirmo braucienu aizvadīs vīriešu vieninieki, kuriem otrais brauciens sāksies plkst.14.20, bet svētdien būs sacensības sievietēm, kā arī Sprinta kauss trīs disciplīnās. Turpinājumā 11./12.decembrī būs posms Altenbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk – Insbrukā, Austrijā.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.

Pasaules kauss bobslejā

Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža sestdien Altenbergas trasē Vācijā Pasaules kausa (PK) bobslejā trešā posma sacensībās divniekiem ierindojās 14.vietā, Emīla Cipuļa un Dāvja Kaufmaņa vadītajiem divniekiem ieņemot attiecīgi 21. un 22.vietu. Pirmajā braucienā Kaufmanis trases augšdaļu veica labi, bet pēc devītās virāžas pieļāva kļūdu virkni, kas braucienā ļāva ieņemt 22.vietu 1,1 sekundi aiz vācieša Johannesa Lohnera.

Ķibermanis startā par ilgu uzskrēja, veica diezgan labu braucienu, taču kamanas neslīdēja, viņam pēc pirmā brauciena ieņemot vien 14.vietu 0,71 sekundi aiz Lohnera. Tikmēr Cipulis kļūdījās, jau veicot pirmo virāžu, un vēlāk ar labāku braucienu nekā Kaufmanim vairs nespēja atgūt nokavēto, kaut gan Kaufmani viņš apsteidza par vienu sekundes simtdaļu, ierindodamies 21.vietā. No Lohnera viņš atpalika par 1,09 sekundēm.

Cipulis un Kaufmanis pie otrā brauciena netika, 20.vietu pirmajā braucienā ieņēmušajam britam Laminam Dīnam zaudējot attiecīgi sešas un septiņas sekundes simtdaļas. Lohners trasi veica 54,90 sekundēs, par piecām sekundes simtdaļām apsteidzot krieva Rostislava Gaitjukeviča pilotēto divnieku un par 0,16 sekundēm – tautieti Frančesko Frīdrihu, kurš, startējis ar 13.numuru, rupji kļūdījās 13.virāžā.

Otrajā braucienā Ķibermanim perfekta nebija ceturtā virāža, taču visā atlikušajā trases daļā ar dažām sīkām neprecizitātēm uzskatāmi bija redzams, ka neslīd kamanas, arvien vairāk atpaliekot no konkurentiem. Otrajā braucienā Latvijas pilots sasniedza 11. labāko laiku, un divu braucienu summā viņš ierindojās 14.vietā, no uzvarētāja Frīdriha atpaliekot par 1,2 sekundēm.

Frīdrihs arī otrajā braucienā kļūdījās 13.virāžā, taču mazāk. Viņš braucienā sasniedza labāko laiku un summā Lohneru, kurš daudz kļūdījās trases lejasdaļā un braucienā sasniedza vien piekto laiku, apsteidza par 0,24 sekundēm. Trešais finišēja Gaitjukevičs, kurš Frīdriham piekāpās 0,27 sekundes. Ceturtais summā bija kanādietis Kristofers Springs, piektais – vēl viens vācietis Kristofs Hāfers un sestais – otrs kanādietis Džastins Kripss.

Kaufmanis un Edgars Nemme startēja kā pirmie, Ķibermanim un stūmējam Dāvim Spriņģim bija 14.numurs, bet Cipulis ar Kristu Lindenblatu savas mūžā trešās sacensības Pasaules kausā uzsāka ar 20. kārtas numuru. Posmam pieteikušās bija 26 ekipāžas.  Kamēr Ķibermanis un Kaufmanis pirms nedēļas PK otrajā posmā startēja Īglsas trasē Austrijā ieņemot attiecīgi 13. un 14.vietu, Cipulis Altenbergā brauc jau otro nedēļu pēc kārtas, jo iepriekšējā nedēļas nogalē viņš šeit Eiropas kausa posmā ar stūmēju Regnāru Kirejevu izcīnīja astoto vietu un četrinieku sacensībās – devīto.

Iepriekšējā posmā gan divniekos, gan četriniekos Īglsā uzvarēja Frančesko Frīdrihs, četrinieku sacensībās Ķibermaņa ekipāžai ierindojoties otrajā vietā, bet Kaufmanim izcīnot 16.pozīciju. Iepriekšējā sezonā Ķibermanis, nestartējot divos no 12 posmiem, kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu aiz vācieša Frančesko Frīdriha un viņa tautieša Johannesa Lohnera, kā arī čeha Dominika Dvoržāka.

Altenbergas trasē iepriekšējā sezonā PK posmi nenotika, bet pasaules čempionātā šajā trasē divniekos trīskāršu uzvaru svinēja mājinieki ar Frīdrihu priekšgalā. Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni ierindojās sestajā vietā, karjeru beigušais olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ar Lindenblatu bija 12.vietā, bet Cipulis ar stūmēju Arni Bebrišu – 21.vietā.

Gan Kaufmanim, gan Cipulim Pasaules kausā tās būs trešās sacensības divniekos. 2020.gada novembrī Kaufmanim Siguldā izdevās izcīnīt desmito vietu, kamēr Cipulim – 12.vietu. Piektdien kļuva zināms, ka Miknis ceļa cīpslas savainojuma dēļ nevarēs startēt vismaz līdz Siguldas posmam, kas notiks gadu mijā. Svētdien notiks sacensības četrinieku ekipāžām.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriešiem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos. Arī nākamie divi posmi notiks Vācijas trasēs – Vinterbergā un atkal Altenbergā, bet jauno gadu komandas sagaidīs Siguldā. Tad notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Šveicē – Sanktmoricā, dalot arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Latvijas juniori sestdien Laplaņas trasē Pasaules kausa junioriem un jauniešiem otrā posma sacensībās izcīnīja bronzu komandu stafetē, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF).

Junioru konkurencē labākā no latvietēm bija Zane Kaluma, kura pirmo braucienu veica ar septīto ātrāko finiša laiku, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko starta laiku un finišēja ceturtajā vietā. Divu braucienu summā sportiste izcīnīja augsto piekto vietu.

20 junioru konkurencē divu braucienu summā 11.vieta tika Frančeskai Bonai.

Juniors Kaspars Rinks 20 sportistu konkurencē pirmo braucienu veica ar trešo ātrāku laiku, bet otrajā braucienā viņam ceturtais ātrākais laiks, divu braucienu summā izcīnot ceturto vietu.

Tikmēr Latvijas komanda ar Kalumu, Rinku un divnieku Eduards Ševics – Mikeļševics/Lūkass Krasts sastāvā komandu stafetē izcīnīja bronzas godalgu, uzvarētājiem vāciešiem piekāpjoties par 0,351 sekundi. Sudrabs tika Krievijas komandai.

Tālāk Latvijas junioru un jauniešu kamaniņu sporta izlase dosies uz Insbruku Austrijā, kur Īglsas trasē no 10. līdz 11.decembrim norisināsies Pasaules kausa junioriem un jauniešiem trešais posms.

Pasaules kauss junioriem kamaniņās

Latvijas juniori sestdien Laplaņas trasē Pasaules kausa junioriem un jauniešiem otrā posma sacensībās izcīnīja bronzu komandu stafetē, ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF). Junioru konkurencē labākā no latvietēm bija Zane Kaluma, kura pirmo braucienu veica ar septīto ātrāko finiša laiku, bet otrajā braucienā uzrādīja trešo ātrāko starta laiku un finišēja ceturtajā vietā. Divu braucienu summā sportiste izcīnīja augsto piekto vietu.

20 junioru konkurencē divu braucienu summā 11.vieta tika Frančeskai Bonai. Juniors Kaspars Rinks 20 sportistu konkurencē pirmo braucienu veica ar trešo ātrāku laiku, bet otrajā braucienā viņam ceturtais ātrākais laiks, divu braucienu summā izcīnot ceturto vietu. Tikmēr Latvijas komanda ar Kalumu, Rinku un divnieku Eduards Ševics – Mikeļševics/Lūkass Krasts sastāvā komandu stafetē izcīnīja bronzas godalgu, uzvarētājiem vāciešiem piekāpjoties par 0,351 sekundi. Sudrabs tika Krievijas komandai.

Tālāk Latvijas junioru un jauniešu kamaniņu sporta izlase dosies uz Insbruku Austrijā, kur Īglsas trasē no 10. līdz 11.decembrim norisināsies Pasaules kausa junioriem un jauniešiem trešais posms.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Leonīds Dmitričenko
18/01/2022 10:07

“Dinamo” treneris pievienojas Austrumu konferences grandam

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” fiziskās sagatavotības treneris Leonīds Dmitričenko karjeru turpinās Magņitogorskas “Metallurg”, liecina paša speciālista “Instagram” profilā ievietotais attēls. Speciālists Latvijas klubam pievienojās pirms šīs sezonas….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…