Sieviešu basketbola izlase gatavošanos EČ sāk ar zaudējumu Turcijai

26/05/2023 22:57
Latvijas sieviešu basketbola izlase

Latvijas sieviešu valstsvienība Stambulā notiekošo pārbaudes turnīru sākusi ar zaudējumu Turcijas izlasei – 51:75 (17:23, 33:41, 49:57), vēsta Latvijas basketbola savienība.

Sestdien plkst.16 spēle ar Čehijas izlasi, bet turnīra pēdējā mačā latvietes tiksies ar Vācijas komandu. Visas komandas gatavojas Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram, kas 15. jūnijā sāksies Telavivā un Ļubļanā.

No 14 basketbolistēm, kuras ieradušās Stambulā, pirmajā mačā malā palika Ieva Pulvere un Vanesa Jasa, bet pirmo spēli valstsvienības sastāvā aizvadīja Raina Tomašicka, Enija Vīksne un Luīze Sila. Spēlētāju lielākā daļa laukumā pavadīja 15-24 minūtes (visvairāk Ketija Vihmane – 24:42).

Latvijas komanda spēli sāka ar 9:3 izrāvienu un pirmajā ceturtdaļā vēl vairākkārt izvirzījās vadībā. Puslaika vidū Turcijas komandai, kurai šī bija jau trešā pārbaudes spēle, izdevās panākt 14 punktu pārsvaru (26:40). Turpinājumā latvietes mazliet samazināja rezultāta starpību un līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam punktus pārmaiņus guva abas komandas. Pēdējā ceturtdaļā Latvijas uzbrukums iestrēga, un mājinieces panāca lielu pārsvaru. Visā spēlē aptuvens līdzsvars cīņā pie groziem (35-38). toties Latvijas komanda daudz vairāk kļūdu (23-9), kuras pretinieces acīgi izmantoja (punkti pēc kļūdām 6-23, ātrajos uzbrukumos 9-17).

Latvijas komandai spēlēja: Ilze Jākobsone (6 piespēles), Kate Vilka, Kitija Laksa 11 (3p. 3/3), Aleksa Gulbe 13 (6 atl.), Anete Šteinberga 13 (5 atl.); Paula Strautmane, Ketija Vihmane 2, Karlīne Pilābere, Raina Tomašicka 8, Marta Miščenko 4, Luīze Sila, Enija Vīksne.

Turcijas komandai pa 13 punktiem guva Alperi Onara un Derina Erdogana. Vēl turnīra spēlēs: Turcija – Čehija 70:83, Čehija – Vācija 56:51.