Sieviešu futbola izlase pārbaudes turnīrā Bulgārijā zaudē Kosovai

06/04/2023 19:50
Latvijas un Kosovas sieviešu futbola izlases

Latvijas sieviešu futbola izlase ceturtdien Bulgārijā pārbaudes spēļu turnīra pusfināla spēlē ar rezultātu 0:1 (0:1) piekāpās Kosovai, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Pirmoreiz kopš 2021. gada izlases rindās laukumā devās Anna Flakse (bijusī Krūmiņa) un Anna Marija Valaka. Spēles ievadā komandas spēkojās līdzvērtīgi un apmainījās uzbrukumiem, lielus draudus vārtiem gan neradot. Biežāk sāncenšu soda laukumam pietuvojās Kosovas futbolistes, kas puslaika vidū noveda pie skaista tālsitiena, kura priekšā Enija Anna Vaivode bija bezspēcīga.  atvijas izlase tika pie vairākiem daudzsološiem centrējumiem no soda sitienu pozīcijām, kā arī noorganizēja vairākus pretuzbrukumus, tomēr raidījumi pa vārtiem izpalika. Puslaika izskaņa aizritēja ar pretinieču teritoriālo pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā Latvijas izlasi laukumā pastiprināja Kristīne Evelīna Lodziņa un Anastasija Poļuhoviča, kā arī notika vārtsardžu rokāde, spēlē iesaistoties Sofjai Ņesterovai. Jau pirmajā minūtē sitienu pa vārtiem izpildīja Viktorija Zaičikova, un arī turpinājumā Latvijas komanda uzbrukuma zonā izskatījās bīstamāk, kamēr pretinieces bija kļuvušas pasīvākas. Puslaika vidū spēlē iesaistījās Ērika Gricijenko, kura uz valstsvienību izsaukta pirmoreiz kopš 2021. gada, bet nedaudz vēlāk laukumā devās arī Nikola Brahmane.

No otro vārtu zaudējuma Latvijas izlase paglabās 15 minūtes pirms spēles beigām, kad komandu glāba aizmugures stāvoklis. Latvijas futbolistēm pēc aktīvā puslaika sākuma turpinājumā grūti devās draudu radīšana sāncenšu vārtiem. Pēdējās minūtēs uzbrukumu centās pastiprināt arī Signija Šenberga, bet pamatlaika pēdējā minūtē spēles labākā iespēja pavērās Karlīnai Miksonei, kura pēc aktīva presinga nonāca viena pret pretinieču vārtsardzi. Šajā duelī pārāka tomēr bija sāncense, nosargājot savas komandas uzvaru.

Līdz ar to Latvijas izlase turnīru nākamajā pirmdienā noslēgs ar spēli par 3./4. vietu, kur tiksies ar Lietuvu. Latvijas izlases nākamās pretinieces ceturtdien ar 0:3 zaudēja Bulgārijai. Pasaules rangā pašlaik Bulgārijas izlase atrodas 90. vietā, Lietuva seko 96. pozīcijā, Kosova ir atrodama 103. vietā, bet Latvija ieņem 117. pozīciju.

Galvenais treneris Romāns Kvačovs kandidātu sarakstā iekļāvis piecu vietējo klubu futbolistes un pārstāves no klubiem Zviedrijā, Polijā, Islandē, Grieķijā un Itālijā. Pirmoreiz kopš 2020. gada uz valstsvienību izsaukta Dana Nikola Ņikitina, bet Diāna Suvitra ieguvusi iespēju cīnīties par savu debiju izlasē. Savainojumu dēļ komandai nevar palīdzēt Latvijas gada labākā futboliste Olga Ševcova un Katrīna Daņilova.

Kā zināms, Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) ieviesusi jaunu izspēles sistēmu nacionālo sieviešu izlašu turnīriem, kas stāsies spēkā šogad, uzsākot atlasi dalībai 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Līdzšinējo kārtību aizstās divi savstarpēji saistīti posmi – Nāciju līga un Eiropas čempionāta kvalifikācija. Katrā no tiem valstis būs sadalītas A, B un C līgās, aizvadot mājas un izbraukuma spēles savu grupu ietvaros. Balstoties uz pašreizējo UEFA nacionālo izlašu rangu, Latvijas izlase jauno izspēles formātu uzsāks C līgā šīgada rudenī. Izloze paredzēta 2. maijā.