Sieviešu handbola izlase EČ kvalifikācijā zaudē Itālijai

29/02/2024 21:01
Nokopēts
Latvijas sieviešu handbola izlase

Latvijas sieviešu handbola izlase ceturtdien Dobelē 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā ar rezultātu 14:32 (5:19) zaudēja Itālijas valstsvienībai. Latvijas izlasē pa trīs vārtiem guva Linda Kaņepe, Laura Rutkovska un Madara Cibuļska. Uzvarētājām astoņi precīzi metieni bija Džūlijai Rosomando.

Svētdien abas izlases savā starpā spēkosies Itālijas pilsētā Kjeti.

Latvietes Eiropas čempionāta kvalifikāciju uzsāka pērnā gada oktobrī Slovēnijā, zaudējot pretiniecēm ar 13:51, bet trīs dienas vēlāk Dobelē tikās ar Franciju, kur pašreizējai pasaules un Eiropas čempionei zaudēja ar 8:55. Arī Itālijas valstsvienība kvalifikāciju iesāka ar diviem zaudējumiem, pirmajā spēlē ar 16:50 Francijai, bet otrajā ar 18:31 Slovēnijai.

Sastāvā iekļauta Vācijas sieviešu  landeslīgas klubā “MTV Auhagen” spēlējošā leģionāre Anna Aleksa Stankeviča un 17 Latvijas čempionāta sieviešu virslīgas klubu “Latgols”, Jēkabpils SS, REIR/Dobele SS, Salaspils SS un LSPA pārstāves.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvija iepriekš piedalījusies arī 2008. un 2022.gadā, bet iekļūt finālturnīrā vēl nav izdevies. Visās trīs reizēs latvietes spēlējušas vienā grupā ar Itāliju.

Tāpat kā Latvija, Itālija vēl nekad iepriekš Eiropas čempionāta finālturnīram nav kvalificējusies. Itālijas sieviešu izlases līdzšinējais augstākais sasniegums ir 16.vieta pasaules čempionātā 2001.gadā, toreiz tam notiekot tieši Itālijā.

Latvijas sieviešu izlasi galvenā trenera amatā vada “Latgols” kluba treneris Māris Cibuļskis un REIR/Dobele SS komandas trenere Larisa Veinberga.

Latvijas nacionālās sieviešu izlases kandidātes: Sabīne Vengra, Linda Krole, Madara Cibuļska, Laura Rutkovska, Arīna Zaharāne, Juta Bindemane, Marija Dergačeva, Agnese Sidorova (visas – “Latgols”), Aleksa Anna Stankeviča (“MTV Auhagen”, Vācija), Linda Kaņepe, Enija Anča (abas – Jēkabpils SS), Dinija Purviņa, Kintija Diāna Kokina (abas – LSPA), Patrīcija Elizabete Prūse (Salaspils SS), Elīza Bilkšte, Egita Šteinerte, Signe Dumfa, Laura Hansone (visas – REIR/Dobele SS).

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
11
6.75
1.16
1.47
4.75
6
1.58
3.8
4.4
3.2
4.1
1.91
2.9
3.1
2.45
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām