Sieviešu izlase aizvadījusi treniņspēli ar Krieviju, šodien tikšanās ar faniem T/C “Spice”

Latvijas sieviešu basketbola izlase, sportazinas.com
Latvijas sieviešu basketbola izlase Foto: basket.lv

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība uzsākusi gatavošanos Eiropas čempionātam, kas no 27. jūnija līdz 7. jūlijam norisināsies Latvijā un Serbijā. Rīgā notiks tikai grupu turnīra spēles.

Izlase pirmo gatavošanās nedēļu noslēdza ar treniņspēli pret Krievijas izlasi, kurā divās ceturtdaļās izdevās uzvarēt, bet trijās pārākas bija pretinieces.

Nākamās nedēļas beigās izlasei paredzēts pārbaudes turnīrs Spānijā, bet Latvijas līdzjutējiem komandu šosezon pirmo reizi būs iespēja redzēt piektdien, 7. jūnijā, plkst. 19:45, kad “Arēnā Rīga” Rozā lentīšu spēlē tā spēkeosies ar Turcijas izlasi, bet pēdējo (195. reizi) valstsvienības formas tērpā laukumā izies Gunta Baško.

Latvijas komanda spēlē ar krievietēm izmantoja 13 basketbolistes. Savainojuma dēļ malā palika Laura Meldere, savukārt Aleksa Gulbe tuvākajā laikā var trenēties tikai individuāli un valstsvienībā šovasar debitēt nevarēs. Šeilanija Pedija pagaidām uzturas ASV, kur tikko atbrīvota no WNBA komandas “Washington Mystics” treniņnometnes.

Krievijas izlase spēlē izmantoja 14 basketbolistes. No pamatspēkiem ierindā nebija tikai WNBA spēlējošā Marija Vadejeva.

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts sniedza savu komentāru pēc treniņspēles: “Pirmajā nedēļā bija smagākie treniņi, šodien spēlēm uz noguruma fona. Tas izpaudās pēc lielā pārtraukuma, kad pietrūka svaiguma, lai saglabātu pirmajās divās ceturtdaļās demonstrēto intensitāti un precizitāti. Svaigums atgriezīsies, bet Iezīmējās problēma – pie sava groza ļāvām pretiniecēm izcīnīt daudz atlēkušo bumbu, kas pretiniecēm deva iespējas atkārtotiem uzdevumiem. Treniņos jāstrādā, lai šajā elementā panāktu progresu.”

Svētdien, 26. maijā, no plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00 tirdzniecības centrā “Spice” ikvienam apmeklētājam būs unikāla iespēja satikt Latvijas sieviešu valstsvienības spēlētājas Elīnu Dikaioulaku, Ilzi Jākobsoni, Kati Krēsliņu, Ievu Pulveri un Kristīni Vītoli, kā arī valstsvienības ģenerālmenedžeri Guntu Baško, lai aprunātos un tikt pie autogrāfiem. Varēs nofotografēties ar Eiropas čempionu kausu un Eiropas čempionāta talismanu Piku.

Basketbola dienas programmā arī:

  • basketbola nodarbības bērniem “Pika aicina”;
  • “Sportland” bērnu stafete;
  • orientēšanās sacensības “Atrodi basketbolistu figūras “Spices” veikalos;
  • Eiropas čempionāta īpašā popkorna degustācija;
  • fotografēšanās Eiropas čempionāta Troņa zonā;
  • sacensība ar Piku kendama spēlē.

Lielā iespēja ikvienam “Spices” apmeklētājam – izaicini valstsvienības spēlētāju uz basketbola dueli un piedalies lielajā dienas izlozē!

*Informāciju sagatavoja LBS.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par