Sieviešu izlase piekāpjas Fēru salām un Baltijas kausā cīnīsies par trešo vietu

06/10/2022 16:19
Latvijas sieviešu futbola izlase

Latvijas nacionālā sieviešu izlase ceturtdien Igaunijā Baltijas kausa izcīņas pusfināla spēlē ar rezultātu 2:3 (0:1) piekāpās Fēru salu valstsvienībai un svētdien aizvadīs maču par 3./4. vietu turnīrā.

Latvijas izlases vārtos šo spēli uzsāka Sofja Ņesterova, kura valstsvienības rindās laukumā nebija devusies kopš 2020. gada oktobra. Spēli ar bīstamiem uzbrukumiem sāka Fēru salu futbolistes, divreiz nonākot ļoti tuvu gūtiem vārtiem, tomēr arī līdz Latvijas komandas pirmajam raidījumam vārtu virzienā bija jāgaida vien divas minūtes. Trešajā minūtē rezultātu gan atklāja pretinieces, izmantojot divus neveiksmīgus Latvijas komandas mēģinājumus izraidīt bumbu no sava soda laukuma.

Spēles turpinājumā vairākas reizes labi vārtos darbojās Ņesterova, bet otrā laukuma galā ļoti bīstams Viktorijas Zaičikovas sitiens tika bloķēts. Pēc stūra sitiena no labas pozīcijas izcelties centās arī Sandra Voitāne, tomēr bumba lidoja vārtiem pāri. Puslaika vidū pēc ilgstošas saspēles un Karlīnas Miksones reida pretinieces pēc viņas sitiena glāba vārtsardze, bet vēl vienā epizodē no asa leņķa bīstami sita Anastasija Poļuhoviča.

Līdzvērtīgā un no abām komandām nepiekāpīgā cīņā puslaika izskaņā neliela iniciatīva atkal piederēja pretiniecēm, taču labākas iespējas pavērās tieši Latvijai. Poļuhovičas, Miksones un Zaičikovas centieni gan rezultātu nedeva. Puslaika beigās laukums savainojums dēļ bija jāpamet Annai Kristīnei Gornelai, kuras vietā cīņā devās Renāte Fedotova.

Arī otro puslaiku ar bīstamākiem uzbrukumiem sāka Fēru salu komanda, taču par spīti tam Latvijas izlase panāca savu un izlīdzināja rezultātu. Vispirms tam tuvu izgājienā bija Voitāne, bet 54. minūtē pēc Olgas Ševcovas piespēles izcēlās Fedotova, pārspējot vārtsardzi no vārtu priekšas. Ilgi nebija jāgaida arī līdz vadības iegūšanai, kad 59. minūtē pēc stūra sitiena pirmā pie bumbas bija Ševcova, meistarīgi iegriežot to tālajā vārtu stūrī.

Pāris minūtes vēlāk gar pašiem vārtiem spēcīgi no tuvas distances sita Miskone, tomēr par spīti Latvijas izlases spiedienam 64. minūtē Fēru salu futbolistes atjaunoja neizšķirtu, izmantojot izgājienu pret vārtsardzi. Pēc šiem pavērsieniem laukumā dominēja piesardzīga cīņa par iniciatīvu ar retām vārtu gūšanas iespējām. Latvijas valstsvienības rindās tādas neizmantoja Miksone un Ševcova, bet bīstams tālsitiens padevās Zaičikovai. Izšķirošs pavērsiens sekoja spēles 86. minūtē, kad Ņesterovu pārsteidza ļoti precīzs pretinieces sitiens no asa leņķa, Latvijas izlasei vēlreiz nonākot zaudētājos. Atlikušajā laikā gūst savus trešos vārtus Latvijai nebija pa spēkam.

Turnīrs noslēgsies ar spēlēm par vietām 9. oktobrī. Igaunijas un Lietuvas izlases savstarpējo pusfināla maču aizvadīs vēlāk ceturtdien.
Iepriekšējais Baltijas kausa turnīrs notika pagājušā gada jūnijā Lietuvā, kad Latvijas izlase pusfinālā piekāpās Lietuvai (0:5), bet mačā par 3./4. vietu atzina arī Igaunijas pārākumu (1:4). Pirmo vietu turnīrā izcīnīja lietuvietes, bet iepriekšējos trīs turnīros pēc kārtas Baltijas kausa trofeju izcīnīja Latvija. Kopumā Latvijas izlase turnīrā uzvarējusi piecas reizes.

Septembrī Latvijas izlase noslēdza 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīru, desmit spēlēs izcīnot vienu uzvaru. Igaunija savā grupā iekrāja divus panākumus, lietuviešu kontā viena uzvara un divi neizšķirti, bet Fēru salas piedzīvoja zaudējumus visās astoņās spēlēs.