Sieviešu U19 florbola izlase pasaules čempionātu sāk ar 0:16

01/09/2021 17:27
Latvijas U19 sieviešu florbola izlase

Latvijas sieviešu U-19 florbola izlase trešdien Zviedrijā notiekošo pasaules čempionātu iesāka ar graujošu zaudējumu pret Čehiju. Latvijas izlase B apakšgrupas pirmajā spēlē ar 0:16 (0:4, 0:6, 0:6) piekāpās Čehijai.

Čehijas izlases vārtsardze Viktorija Karasova atvairīja visus septiņus metienus, kamēr Barbara Rabčevska tvēra 31 metienu. Ceturtdien Latvijas izlase plkst.20.15 pēc Latvijas laika tiksies ar iepriekšējā čempionāta uzvarētāju Zviedriju. Pēdējā B grupas spēlē jātiekas ar Slovākiju.

Latvijas Florbola savienības publicētā informācija liecina, ka Latvijas izlasē iekļautas divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 11 uzbrucējas. Vislielākā pārstāvniecība (sešas spēlētājas) ir no Kocēnu “Rubenes”, četras florbolistes pārstāv “Ķekavu”, trīs – Cēsu “Lekringu”, divas – “Ķekavas Bulldogs”/”NND”, bet viena – “Rēzeknes BJSS”. Četras valstsvienības spēlētājas nākamajā sezonā spēlēs ārvalstu klubos – Aurēlija Zariņa (“Kalannin Pallo-65”, Somija), Anna Ankudinova, Samanta Bērziņa un Jūlija Rozīte (visas – Cīrihes “Floorball Lioness”, Šveice).

Septiņas no šīm spēlētājām – Anna Ankudinova, Laura Gaugere, Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna, Kristiāna Elizabete Krūmiņa, Viktorija Kuročkina un Kate Meldere – piedalījās iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Šveicē, bet piecas (Gaugere, Ankudinova, Rozīte, Grāpēna un Samanta Bērziņa) savus spēkus jau pamēģinājušas arī pieaugušo pasaules čempionātā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Latvijas U19 vīriešu florbola izlase pasaules čempionāta spēlē par piekto vietu ar 8:1 sagrāva Vāciju. Pasaules U19 čempionātā deviņas komandas sadalītas divās apakšgrupās. A grupā ir piecas komandas, bet B – četras. A apakšgrupā katra komanda dienas laikā aizvada divas spēles, kas katra ilgst 45 minūtes jeb trīs 15 minūšu periodi. Otras grupas vienības aizvada apļa turnīru. Grupu turnīrā spēle pamatlaikā var noslēgties neizšķirti, jo papildlaiks vai soda metieni nav paredzēti.

Cīņās par medaļām un pārējām vietām notiks pēc ierastā formāta – trīs 20 minūšu periodi. Pusfinālu sasniegs katras grupas divas spēcīgākās izlases.

Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi šajā čempionātā lieguši dalību Austrālijas, Kanādas, ASV, Austrijas, Ķīnas, Jaunzēlandes un Norvēģijas izlasēm.

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas tika aizvadīts 2018.gadā, Latvijas U19 sieviešu izlase B divīzijā uzvarēja visās spēlēs un izcīnīja pirmo vietu.