Sieviešu volejbola izlase gatavošanos EČ kvalifikācijai uzsāk ar 18 kandidātēm

Inguna Minusa, sportazinas.com
Inguna Minusa (pa kreisi) | Foto: LVF

18 spēlētāju sastāvā uzsākusi gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijai, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Svētdien Ingunas Minusas trenētās valsts sieviešu izlases 18 kandidātes uzsāks gatavošanos Eiropas čempionāta atlases turnīram ar fiziskās sagatavotības treniņiem. Jūnijs būs iepazīšanās periods starp treneriem un spēlētājām, pēc kura kandidātu loks tiks sašaurināts.

Cēlāju konkurencē Inesei Raciņai vēl ir jāpabeidz vīrusa aizkavētās studijas Austrijā. Tāpēc treniņnometni uzsāks Elvita Dolotova, Elza Reknere un Rūta Linde.

Pirmā tempa spēlētāju rindās izlasē jūnijā būs visas šā brīža labākās spēlētājas treneru kolektīva vērtējumā – Terēze Hrapāne, Kristīne Dzierkale, Darja Tarasenko un Lāsma Ozola -, atskaitot ASV studenti Irbi Andiki Lazdu, kurai lielas problēmas pēc ierašanās Latvijā var sagādāt atgriešanās uz studijām ASV, kur šobrīd noteikts aizliegums valstī iebraukt eiropiešiem.

Izlases pirmā izvēle diagonālās uzbrucējas postenī ir izlases pēdējā laika rezultatīvākā spēlētāja Marta Kamēlija Levinska. Daudz kas būs atkarīgs no spēļu termiņiem un augstskolas nostājas, jo Levinska šogad uzsāks studijas Arizonas Valsts universitātē. Šobrīd kopā ar viņu kandidāšu astoņpadsmitniekā ir arī cita RVS spēlētāja divus gadus jaunākā Vlada Pridatko

Otrā tempa spēlētāju rindās izlasē ir sešas volejbolistes. Kā atzīmē Minusa, testos un pārrunās plusiņus ieguvusi valstsvienības pieredzējušākā spēlētāja Inese Jursone, Elza Smilškalne un Liene Šimkuse, kura iepriekšējā izlases modelī bija komandas pirmais “libero”.

Ar viņām konkurēs Anija Jurdža, Paula Ņečiporuka un Amanda Nikola Ērgle. Pagaidām nav skaidrs, vai uz ASV augstskolu jau augustā nebūs jādodas Ņečiporukai, bet Ērgle nopelnīja vietu kandidāšu rindās ar teicamu sezonas nobeigumu RVS vienībā, kur viņa šogad izkaroja vietu pamatsastāvā.

Darbu uzsāks visas trīs “libero” pozīcijas spēlētājas – Kristīne Kramēna, Elīna Zvaigzne un Linda Šteinberga.

“Tās ir trīs šajā ampluā spēkos ļoti līdzīgas volejbolistes, kur katrai ir savi plusi,” aizsardzības un servju uzņemšanas seciālistes raksturo vienības galvenā trenere Inguna Minusa. “Savukārt Liene Šimkuse Mārupes komandā aizvadītajā sezonā bija pamatuzbrucēja, un es viņu šobrīd vairāk redzu kā otrā tempa spēlētāju,” pamato trenere.

Treniņu process arī jūnijā būs pakārtots idejai, ka kvalifikācijas sacensībās var tikt ieviesti divi izbraukumi, kuros riņķa turnīrā katra no komandām vienā vietā tiksies ar trim pārējām pretiniecēm. Tāpēc trim treniņu dienām, kuru laikā tiks aizvadīti pieci līdz seši treniņi, sekos atpūtas diena.

Vismaz līdz Jāņiem treniņi noritēs zem klajas debess Māras dīķa rajonā, ja vien ļaus laika apstākļi. Lielākā teikšana šajā laikā būs fiziskās sagatavotības trenerim Andrim Eikenam, kā arī fizioterapeitei Luīzei Fedotovai, taču, tā kā spēlētāju ir daudz, palīdzēs arī pārējie treneri.

“Līdz jūnija beigām pašreizējām kandidātēm dalība izlasē būs sevis pilnveidošana, pierādīšana un cīņa par vietu sastāvā, jo jūlijā turpināsim trenēties jau mazākā sastāvā,” spēlētāju jūnija mērķus deklarē Minusa. Viņa grib redzēt, ka “visas meitenes cīnās par vietu sastāvā”. “Šobrīd katrai ir iespēja iekļūt pamatsastāvā,” kandidātes uzmundrina trenere.

Latvijas izlases pretinieces Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā ir Slovēnija, Čehija un Bosnija un Hercegovina. Pagaidām plānots, ka spēles divos riņķos notiks laikā no 15.augusta līdz 6.septembrim, ar katru pretinieci aizvadot pa mačam mājās un izbraukumā.

Latvijas sieviešu volejbola izlases kandidātes:

Cēlājas – Elvita Dolotova (“Jelgava”), Elza Reknere (RVS), Rūta Linde (Rovaniemi “Wovo”, Somija);

Pirmā tempa uzbrucējas – Terēza Hrapāne, Lāsma Ozola (abas – RVS), Darja Tarasenko (“miLATss”), Kristīne Dzierkale (“Jelgava”);

Diagonāles spēlētājas – Marta Levinska, Vlada Pridatko (abas – RVS);

Otrā tempa uzbrucējas – Elza Smilškalne, Anija Jurdža (abas – RSU/MVS), Inese Jursone (“Jelgava”), Paula Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitāte, NCAA), Amanda Nikola Ērgle (RVS), Liene Šimkuse (Mārupes SC);

Libero – Kristīne Kramēna, Elīna Zvaigzne (abas – RVS), Linda Šteinberga (RSU/MVS).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par