Sieviešu volejbola izlase pārbaudes mačus ar Igauniju aizvadīs bez līderes

Marta Kamēlija Levinska, sportazinas.com
Marta Kamēlija Levinska | Foto: https://www.facebook.com/Volejbolskola/

šīs nedēļas pārbaudes spēles ar Igauniju aizvadīs bez savas līderes Martas Kamēlijas Levinskas, informē Latvijas Volejbola federācija.

Ingunas Minusas trenētās valsts sieviešu izlases rindās būs 18 spēlētājas. No 4. līdz 6.augustam Latvijas izlase Paidē aizvadīs trīs pārbaudes spēles ar Igaunijas valstsvienību.

Latvijas izlase uz Paidi dodas pirmdien, 3.jūlijā. Vakarā komanda trenēsies spēļu laukumā, tāpat otrdien no rīta. Un tad, trīs vakarus pēc kārtas, notiks Latvijas un Igaunijas mači.

Igaunijas vienību šajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā vada itāliešu speciālists Lorenco Mičelli, kuram arī pēc iespējas ātrāk jātiek skaidrībā ar savas komandas spēlētāju varējumu. Igaunietēm pēdējos gados cīņās ar Latviju veicies labāk, un viņas būs favorītes arī šoreiz.

Igaunijas izlase trijās pēdējās jūlija dienās turpat Paidē jau aizvadīja trīs pārbaudes spēles ar Somijas izlasi, pirms mačiem ar Latviju iekrājot šīs vasaras spēļu pieredzi. Divās no trim spēlēm abas izlases apmainījās ar piecu setu uzvarām, bet vēl vienā mačā igaunietes bija pārākas trīs setos.

“Gribēšu redzēt, kā katra no spēlētājām jūtas uz noguruma fona, jo šobrīd esam nosacītā fiziskās formas bedrē,” saka Minusa. Viņa grib redzēt, kāds spēlētājām ir raksturs, kā viņas spēs motivēt sevi, nepadoties sāpēm un nogurumam.

Minusa uzsver, ka daudz strādāts ar pirmā tempa uzbrucējām, kas jau kopš valstiskās neatkarības atgūšanas ir bijis izlases Ahilleja papēdis. “Gribēšu redzēt, kā cēlājas sadarbojas ar “pirmajiem tempiem”. No citām spēlētājām tiek gaidīta precīza servju uzņemšana, lai varētu uzbrukt tīkla vidū. Pie tā esam ļoti daudz strādājušas pēdējos divos mēnešos,” akcentus liek trenere, kas savulaik arī pati spēlēja Latvijas volejbola izlasē, pirms pārgāja uz pludmales volejbolu un kopā ar Inesi Jursoni 2009.gadā kļuva par Eiropas čempioni.

Ierastās izlases līderes punktu gūšanā diagonālās spēlētājas Martas Kamēlijas Levinskas Igaunijā nebūs, jo viņai jādodas uz studijām ASV. “Tā būs iespēja pārējām izlases dalībniecēm apliecināt, ka viņas ir līderes, ka izlasē ir spēlētājas, kas ir tikpat labas kā Marta,” saka Minusa.

Otrdien un trešdien spēles sāksies plkst.18, ceturtdien – plkst.12. Paidē skatītājiem, kuru skaits būs limitēts, ieeja būs bez maksas.

Pirmās un trešās spēles videotiešraide būs redzama Igaunijas Volejbola federācijas “facebook” lapā savukārt otrā spēle interneta portālā “postimees.ee”.

Latvijas izlases pretinieces Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ir Slovēnija, Čehija un Bosnija un Hercegovina. Plānots, ka spēles divos riņķos notiks janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021.gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas čempionāta komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Latvijas sieviešu volejbola izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Igauniju:

Cēlājas – Elvita Dolotova (“Jelgava”), Elza Reknere (RVS), Rūta Linde (Rovaniemi “Wovo”, Somija);

Pirmā tempa uzbrucējas – Terēza Hrapāne, Lāsma Ozola (abas – RVS), Darja Tarasenko (“miLATss”), Kristīne Dzierkale (“Jelgava”);

Diagonāles spēlētājas – Vlada Pridatko (abas – RVS);

Otrā tempa uzbrucējas – Elza Smilškalne, Anija Jurdža, Evelīna Rutkovska (visas – RSU/MVS), Inese Jursone (“Jelgava”), Paula Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitāte, NCAA), Ingrīda Šveigere (“Salzburg”), Liene Šimkuse (Mārupes SC);

Libero – Kristīne Kramēna, Elīna Zvaigzne (abas – RVS), Linda Šteinberga (RSU/MVS).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par