Siguldā noslēgsies EČ kamaniņu braukšanā, Cipuļa un Kalendas ekipāžām PK sacensības Altenbergā

15/01/2023 07:44
Nokopēts
Kendija Aparjode

Šodien ar sieviešu vieninieku sacensībām un komandu stafeti Siguldā noslēgsies Pasaules kausa kamaniņu sportā piektais posms, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts. Plkst.10.15 sievietes aizvadīs pirmo braucienu, bet plkst.11.45 paredzēts otrais brauciens. Sacensības tiešraidē varēs redzēt kanālā TV6.

Sigita Bērziņa un Kendija Aparjode, kuras piektdien Nāciju kausā izcīnīja pirmās divas vietas, pirmajā braucienā trasē dosies ar attiecīgi 17. un 18.numuru, bet Elīna Ieva Vītola, kura jau iepriekš bija nodrošinājusi vietu pamatsacensībās, startēs ar 24.numuru. Sacensībām kopā pieteiktas 30 kamaniņu braucējas.

Aparjode sezonu sāka ar 15.vietu Insbrukas trasē, otrajā posmā viņai izdevās izcīnīt 11.vietu, bet trešajā posmā viņa nespēja pakāpties augstāk par 16.vietu. Bērziņa pirmajā Pasaules kausa posmā ieņēma 12.vietu, kam sekoja neveiksmīgs starts Vistleras trasē, ierindojoties 29.pozīcijā, un 18.vieta Pārksitijā.

Tikmēr Vītola sezonas pirmajā posmā izcīnīja dalītu septīto vietu, bet pēc tam ieņēma attiecīgi 22. un 13.vietu. Pirms nedēļas notikušajā Pasaules kausa posmā Siguldā Vītola jau pirmajā braucienā laboja trases rekordu, ko otrajā braucienā vēlreiz laboja vāciete Dajana Eitbergere. Vītola noslēdza sacensības otrajā vietā, piektajā vietā ierindojās Bērziņa un septītajā – Aparjode.

Pasaules kausa kopvērtējuma līdere pēc četriem Pasaules kausa posmiem un divām Sprinta kausa sacensībām ir Vācijas kamaniņu braucēja Jūlija Taubica, kura iekrājusi 465 punktus. Vītola ar 240 punktiem ierindojas astotajā pozīcijā, Aparjode ar 159 punktiem ieņem 15.vietu, Bērziņa ar 148 punktiem ir par divām pozīcijām zemāk, bet Frančeska Bona, kura startēja tikai pirmajā posmā, ar desmit punktiem atrodas 41.vietā.

Plkst.13.45 būs komandu stafete, kurā pagaidām pieteikumā ir Vītola, Kristers Aparjods un divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme. Pirmajā sezonas komandu stafetē Latvijas vienība izcīnīja otro vietu, bet pirms nedēļas Siguldā Latvijas kamaniņu braucēji bija ātrākie un tika pie zelta godalgām.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu Eiropas čempionātā, bet sieviešu divnieku ekipāžu sacensībās Anda Upīte/Sanija Ozoliņa izcīnīja sudraba godalgu, Ševicam-Mikeļševicam un Krastam, kā arī Upītei un Ozoliņai tiekot arī pie zelta Eiropas U-23 čempionāta ieskaitē.

Savukārt sestdien notikušajās vīriešu vieninieku sacensībās Kristers Aparjods noslēdza labāko trijnieku, bet sesto vietu ieņēma Gints Bērziņš, kurš tika pie zelta godalgas U-23 ieskaitē.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur nākamie divi Pasaules kausa posmi notiks Altenbergā (no 3. līdz 5.februārim) un Vinterbergā (no 10. līdz 12.februārim). Nedēļu vēlāk astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.

PK posms bobslejā

Latvijas pilotu Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas pilotētās ekipāžas šodien Altenbergas trasē Vācijā Pasaules kausa posmā bobslejā pieteiktas četrinieku sacensībām. Pirmais brauciens sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet otrajam starts tiks dots pusotru stundu vēlāk. Sacensības tiešraidē translēs kanāls “TV3 Sport Open”.

Paredzēts, ka Kalenda ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Mareku Lazdānu trasē dosies ar ceturto numuru, kamēr Cipulim ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu ticis septītais numurs. Sacensībām pieteiktas 12 ekipāžas.

Kā ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBF), Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis pēc divnieku sacensībām “vēl nevarēja apstiprināt, vai Kalendas komandu redzēsim četrinieku sacensībās”. Viņš skaidro, ka “kritieni Altenbergā ir smagi, un jāskatās, kā puiši jutīsies vakarā un rīt no rīta. Tad arī pieņemsim lēmumu, vai jāstartē.”

Pirms nedēļas Vinterbergā Latvijas bobslejisti aizvadīja savas pirmās Pasaules kausa sacensības šajā sezonā. Cipuļa četrinieks otrajā braucienā piedzīvoja kritienu un ieņēma 14.vietu, kamēr debitants Kalenda bija 12.pozīcijā. Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ir vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš četros posmos ticis pie 885 punktiem. Kalenda ar 128 punktiem ierindojas 16.pozīcijā, bet Cipulis ar 112 punktiem atrodas 18.vietā.

Sestdien Altenbergā bobslejisti aizvadīja divnieku sacensības, kurās Cipulis ar stūmēju Mikni ieņēma sesto vietu, bet Kalenda ar stūmēju Kleinbergu jau pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu finišējot, taču neturpinot sacensības otrajā braucienā. Sezonas pirmajā daļā līdz gadu mijai Latvijas sportisti startēja Eiropas kausa sacensībās, uz Pasaules kausa posmiem Ziemeļamerikā nedodoties. Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, ārstējot ceļa savainojumu, varētu izlaist visu sezonu.

Nākamnedēļ Altenbergā norisināsies arī sestais posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts. No 24.janvāra līdz 5.februārim plānots pasaules čempionāts Šveices trasē Sanktmoricā, bet pirms došanās uz Siguldu bobslejisti un skeletonisti piestās Austrijas trasē Insbrukā, kas posmu uzņems no 7. līdz 12.februārim. Sezonas noslēgums plānots no 12. līdz 19.februārim Siguldā.

TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
4.63
3.72
1.76
1.48
4.52
6.52
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.54
-
2.47
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām