Siguldā sāksies Pasaules kausa sezona skeletonā

Martins Dukurs, sportazinas.com
Martins Dukurs | Foto: Darryl Dyck/The Canadian Press via AP

Šodien Siguldā norisināsies Pasaules kausa skeletonā pirmā posma sacensības, uz starta stājoties Endijai Tēraudai, kā arī brāļiem Martinam un Tomasam Dukuriem.

Vispirms notiks sacensības sievietēm. Pirmais brauciens sāksies plkst.10, bet otrais – pusotru stundu vēlāk. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV).

Pirmajā braucienā kā pirmā no 18 dalībniecēm trasē dosies Tērauda, kurai šīs būs pirmās sacensības Pasaules kausa ieskaitē. Šogad viņa Siguldā startēja Eiropas čempionātā, bet neuzvilkta starta numura dēļ tika diskvalificēta.

Tērauda iepriekšējā sezonā bija vadošā pašmāju skeletoniste un viņai ir priekšroka izmantot Latvijai piešķirto vienu kvotu, taču nav izslēgts, ka kādā no turpmākajiem Pasaules kausiem startēs Dārta Zunte. Tērauda 2019./2021.gada sezonā uzvarēja divos Eiropas kausa posmos un izcīnīja sesto vietu pasaules junioru čempionātā.

Lai gan posms Siguldā nebūs kupli pārstāvēts, tomēr tajā piedalīsies trīs no pērnās sezonas vadošajām skeletonistēm – Pasaules kausa ieguvēja Žaklīna Lelinga (Vācija), pasaules čempione Tīna Hermana (Vācija) un Eiropas čempione Jeļena Ņikitina (Krievija).

Savukārt vīriešiem pirmais brauciens sāksies plkst.15, bet otrais – plkst.16.45. Arī kungu sacīkstes būs vērojamas kanālā LTV7.

Arī vīriešu mačos uz starta stāsies 18 sportisti. Tomasam Dukuram būs sestais numurs, bet Martinam – astotais.

Martins Dukurs iepriekšējā sezonā apliecināja savu dominanci uz pasaules skeletona skatuves, izcīnot divus no trim lielākajiem tituliem. Viņš devīto reizi karjerā uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā un kļuva par vienpadsmikārtēju Eiropas čempionu. Pasaules meistarsacīkstēs nācās samierināties ar ceturto vietu.

Tikmēr Tomass Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija sestais. Vienīgo reizi uz goda pjedestāla viņš kāpa Siguldas posmā, kur piekāpās brālim un kļuva par Eiropas vicečempionu. Pasaules čempionātā Tomass Dukurs bija septītais.

Pirms diviem gadiem Siguldas posmā Martins Dukurs bija otrais, piekāpjoties krievam Ņikitam Tregubovam, bet Tomass Dukurs ieņēma sesto pozīciju.

Šajos posmos Siguldā startēs Tregubovs un viens no Martina Dukura sīvākajiem konkurentiem Aleksandrs Tretjakovs, tāpat ledus trasē dosies pasaules čempions Kristofers Groters no Vācijas. Tiesa, nebūs viens no pēdējo sezonu vadošajiem skeletonistiem – Sunbins Juns no Dienvidkorejas.

Sestdien un svētdien notiks Pasaules kausa bobslejā sezonas pirmās sacensības.

Pasaules kausa posms Siguldā norisinājās arī 2004.gada februārī, sacensībām notiekot bobslejā sievietēm un skeletonā. Vīru sacensībās uzvaru toreiz svinēja Tomass Dukurs, kuram tā arī palikusi vienīgā zelta medaļa Pasaules kausa posmos.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā norisinās divas vīru divnieku sacensības.

Nākamajā nedēļas nogalē turpat Siguldā notiks Pasaules kausa otrā posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem. Nākamie divi posmi notiks Insbrukā, bet pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums plānots marta vidū Jaņcinas trasē, kur notiks 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu sacensības. Tiesa, šī posma norise pagaidām ir zem jautājuma zīmes.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par