Siguldas pilsētas stadionā notiks jauniešu atlase Skeletona akadēmijai

14/07/2021 08:49

Šodien Siguldas pilsētas stadionā notiks jauniešu atlase Skeletona akadēmijai, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Sindija Brikmane.

Jauniešiem būs jāveic 20 metru skrējiens gaitā un tāllēkšana no vietas. Uz sportistu atlasēm aicināti arī tie jaunieši, kuri pēc pirmās atlases kārtas treneru ieteikumiem uzlabojuši savu rezultātu un ir gatavi atkārtoti cīnīties par vietu skeletona jauno censoņu komandā.

Kā vēstīts, lai nodrošinātu skeletona sporta pamatu apguvi un trenētu jauno sportistu paaudzi, Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar treneri Daini Dukuru un skeletona entuziastiem veido Skeletona akadēmiju, kurā treniņu procesu sākuši jau 13 audzēkņi. Kā stāstīja Brikmane, iepriekšējā jauno sportistu atlasē piedalījās 51 jaunietis vecumā no 10 līdz 17 gadiem, no kuriem 13 censoņi tika uzaicināti uz sporta nometni.

Pēc Brikmanes teiktā, treneri pēc atlasēm rezumēja, ka Siguldas jauniešu fiziskā sagatavotība bijusi labā līmenī un bērniem ir ļoti dažāds sporta veidu fons – no futbola līdz tramplīnlēkšanai un no vieglatlētikas līdz kalnu slēpošanai. Šonedēļ notiekošajā skeletona nometnē bērniem norisinās vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi, viņi papildina zināšanas par veselīgu uzturu, mācās par skeletona kamanu un slidu tehnisko specifiku, kā arī padziļināti iepazīstas ar bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” konfigurāciju.

Lai pieteiktos atlasēm, Skeletona akadēmijas treneri aicina sūtīt e-pastu uz adresi “[email protected]” vai zvanīt uz tālruņa numuru 28 706 962.

Sākotnēji atlasītie sportisti stiprinās fizisko sagatavotību, trenēsies uz skeletona starta ieskrējiena estakādes, kā arī ziemā iepazīsies ar īstu ledu bobsleja un kamaniņu trasē. Šis gads lielākoties tiks pavadīts, pilnveidojot prasmes uz ledus Latvijā, lai varētu sākt startēt sacensībās. Savukārt jau nākamā sezonā labākie varēs sevi pierādīt starptautiskajās sacensībās. Jauniešiem tiks dota iespēja trenēties pie profesionāliem treneriem ar daudzu gadu pieredzi skeletonā un, sasniedzot augstus sasniegumus, pretendēt uz Latvijas Olimpiskās vienības stipendiju. Tas ir arī ceļš uz duālo karjeru, jo sportistiem ar augstiem sasniegumiem ir paredzētas budžeta vietas dažādās Latvijas augstskolās, norādīja Brikmane.

Skeletona akadēmijas attīstībai ir piesaistīti bijušie skeletona sportisti, skeletona sporta pamatlicēji Latvijā un sporta veterāni, kā arī esošās komandas cilvēki. Ar jauniešiem strādā Ivo Šteinbergs un Dukurs, pie fiziskās sagatavotības ir piesaistīti profesionāļi Mihails Arhipovs, kurš pašlaik trenē arī Martinu un Tomasu Dukurus, kā arī Andris Eikens, kurš trenē olimpietes Anastasiju Kravčenoku un Tīnu Graudiņu pludmales volejbolā. Iedvesmu un padomus jaunajiem sportistiem apņēmušies sniegt arī Martins un Tomass, kuri gatavojas olimpiskajām spēlēm.

Skeletona akadēmija ir jaunākā Siguldas Sporta skolas interešu izglītības programma, kas ļaus jauniešiem ar talantu skeletona sportā pārstāvēt Latviju starptautiskās sacensībās visā pasaulē. Labākie skeletonisti no Siguldas Sporta skolas varēs piedalīties 2024.gada Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā un turpināt ceļu uz 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā, nodrošinot skeletona pēctecību Siguldas sportistiem, sacīja Brikmane.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…