Siliņa pārstāvētā ”Grissin Bon” sasniedz Itālijas čempionāta finālu

11/06/2015 23:53

Roma, 11.jūn., LETA. Itālijas basketbola čempionāta finālu ceturtdien sasniedza latvieša Ojāra Siliņa pārstāvētā Redžo di Emīlijas “Grissin Bon” komanda, kas pusfinālsērijas septītajā – izšķirošajā – mačā viesos ar 70:63 (16:14, 13:20, 19:12, 22:17) pārspēja Venēcijas “Umana Reyer” vienību.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Grissin Bon” triumfēja ar 4-3.

Lai gan pēc pirmā puslaika “Grissin Bon” atradās iedzinējos ar pieciem punktiem (29:34), tomēr trešajā spēles ceturtdaļā spēli lauza un pārņēma iniciatīvu, bet ceturtajā spēles ceturksnī jau izcīnīja uzvaru ar 70:63.

Siliņš šajā cīņā laukumā pavadīja 29 minūtes, kuru laikā guva vienu punktu, nerealizējot vienu tālmetienu bet iemetot vienu no diviem izpildītajiem divpunktu metieniem. Tāpat latvietis nopelnīja četras piezīmes, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas piespēles un savāca divas atlēkušās bumbas.

“Grissin Bon” komandu pārstāv arī talantīgais latvietis Artūrs Strautiņš, kurš gan šoreiz atkal nebija atrodams pieteikumā.

Ar 21 panākumu 30 spēlēs “Grissin Bon” regulārā čempionāta sezonu noslēdza augstajā trešajā vietā, bet pārliecinoša uzvarētāja ar 26 panākumiem 30 mačos bija ULEB Eirolīgā spēlējošā Milānas “EA7 Emporio Armani”.

Starpsezonā Itālijas čempionātā notika pārmaiņas, jo pastāvēt līdzšinējā formā beidza Sjēnas “Montepaschi” vienība, kas turnīrā uzvarēja no 2007. līdz 2013.gadam, bet pērnajā pavasarī finālā zaudēja Milānas “EA7 Emporio Armani”. Pašlaik ar nosaukumu “Mens Sana 1871 Basket” vienība spēlē vien Itālijas ceturtajā spēcīgākajā līgā.

Pagājušajā sezonā “Grissin Bon” ar Siliņa palīdzību triumfēja Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā, bet šajā sezonā komanda spēlēja Eiropas kausa izcīņā, tomēr nespēja kvalificēties sacensību otrajam posmam.