Siliņam uzvara pret bijušo klubu, Blaus Ukrainā turpina rezultatīvi

03/03/2018 23:46

Itālijas augstākajā līgā Ojāra Siliņa Trento “Dolomiti Energia” izbraukumā tikās ar latviešu uzbrucēja bijušo klubu “Grissin Bon” un, jau pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 16 punktu pārsvaru, izcīnīja drošu uzvaru ar rezultātu 82:68. Siliņš, kurš savulaik Redžo d’Emīlijas pilsētā bāzētās komandas sastāvā pavadīja septiņas sezonas (2010.-2016.), cīņu uzsāka ciemiņu sākumsastāvā un nospēlētajās 26 minūtēs guva četrus punktus (1p. 2/2, 2p. 1/3, 3p. 0/3) un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. Trento klubs “Legabasket” kopvērtējumā šobrīd iespraucies labāko astoņu komandu pulkā.

Laura Blaua pārstāvētā Odesas “Bipa” šovakar Ukrainas čempionāta spēlē viesos ar 89:85 pārspēja “MBC Nikolaev” vienību. Odesiešiem šis bija trešais panākums pēc kārtas, kas turnīra kopvērtējumā ļauj saglabāt piekto pozīciju. Blaus cīņu uzsāka “Bipa” kluba sākumsastāvā un laukumā pavadīja 31:17 minūtes (otrs ilgākais spēles laiks komandā), atzīmējoties ar 12 punktiem (2p. 6/8, 1p. 0/1) un astoņām atlēkušajām bumbām. Latviešu centra kontā arī divas kļūdas, viens noteikumu pārkāpums, kā arī pozitīvs +/- rādītājs +6. Kopš pievienošanās Odesas klubam Blaus aizvadījis trīs mačus, vidēji laukumā pavadot 22,8 minūtes, gūstot 11 punktus un izcīnot 6,3 atlēkušās bumbas.

Spānijas ACB līgā uz trešo vietu pakāpusies Rodiona Kuruca pārstāvētā “Barcelona Lassa”, kas viesos ar 61:55 pārspēja Mursijas “UCAM”. Rodions mačam bija pieteikts, taču laukumā nedevās. Spānijas otrajā divīzijā (“LEB Oro”) Dāvis Geks devās Ovjēdo “Union Financiera Baloncesto” kluba starta pieciniekā un palīdzēja saspringtā mačā izcīnīt uzvaru mājās pār “Actel Forca Lleida” – 67:64. Latviešu aizsarga rēķinā aizvadītajās 26:12 minūtēs 12 punkti (1p. 1/2, 2p. 1/2, 3p. 3/6) un trīs personiskās piezīmes. Ovjēdo komanda pēc 25 kārtām (bilance 16-9) turnīra kopvērtējumā atrodas piektajā pozīcijā.

Spānijas “LEB Plata” jeb pēc spēka trešajā divīzijā šovakar Vitorijas “Baskonia” otrā komanda izbraukumā ar 78:70 izcīnīja panākumu pār “Club Xuventude Baloncesto”. Basku zemes komandas rindās Artūrs Kurucs izcēlās ar 21 minūtē gūtiem 13 punktiem (2p. 2/3, 3p. 3/5), bet Kristaps Gludītis 30 minūtēs sakrāja 11 punktus (2p. 4/8, 3p. 1/4). Gan Artūra, gan Kristapa kontā arī pa vienai atlēkušajai bumbai un rezultatīvai piespēlei. “Baskonia” ar desmit uzvarām un 13 zaudējumiem kopvērtējumā ieņem desmito vietu 16 komandu konkurencē.