Siliņš “Astana” rindās debitē ar spilgtu sniegumu, Meiers produktīvi cīnās zem groziem

19/10/2020 21:22
Mārtiņš Meiers

Debiju VTB līgas klubā Nursultanas “Astana” piedzīvojis latviešu basketbolists Ojārs Siliņš, kurš iemeta 17 punktus, kaldinot komandas uzvaru izbraukumā pār Maskavas apgabala “Khimki” ar 89:88.

Mājinieku starta pieciniekā netika iekļauti nedz Jānis Timma, kuram tā bija pirmā spēle pēc piespiedu karantīnas, nedz Dairis Bertāns. Savukārt “Astana” vienības sākumsastāvā bija atrodami gan Siliņš, gan Mārtiņš Meiers.

Pirmajās 10 minūtēs “Khimki” ieguva četru punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā “Astana” to atspēlēja un izvirzījās vadībā ar 49:45. Nākamajās 10 minūtēs Kazahstānas klubs pārsvaram pievienoja vēl deviņus punktus – 73:60. Izšķirošajā ceturtdaļā “Khimki” bija tuvu, lai salauztu oponentu pretestību un izraut panākumu, tomēr “Astana” spēja izcīnīt minimālo uzvaru – 89:88.

Uzvarētāju rindās Timma viņam atvēlētajās 23:38 minūtēs iemeta trīs punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem un atdeva trīs piespēles. Ar to pietika, lai VTB līgas visu laiku rezultatīvāko basketbolistu sarakstā pakāptos uz 12. pozīciju, apsteidzot Koriju Higinsu.

Savukārt Timmas komandas biedrs Bertāns 12:15 minūšu laikā guva piecus punktus un izdarīja vienu piespēli.

Siliņš pirmajā spēlē “Astana” rindās laukumā pavadīja 28:04 minūtes, iemeta 17 punktus, tajā skaitā četrus tālmetienus, kā arī izcīnīja trīs bumbas zem groziem, kamēr Meiers 24:36 minūtēs papildināja komandas kontu par sešiem punktiem un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.

Nursultanas klubam tā bija pirmā uzvaras sezonas trīs mačos. Savukārt “Khimki” cieta trešo zaudējumu piecās spēlēs.