Siliņš un Meiers starp rezultatīvākajiem “Astana” zaudējumā

12/02/2021 23:44
Ojārs Siliņš

Vienotā līga

Latvijas basketbolists Ojārs Siliņš piektdien guva 18 punktus, bet Mārtiņš Meiers atzīmējās ar 11 punktiem un “double-double”, viņu pārstāvētajai “Astana” komandai ciešot zaudējumu Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlē. Tikmēr citā spēlē ar produktīvu sniegumu izcēlās Mareks Mejeris, kurš palīdzēja Permas “Parma” pārspēt Latvijas izlases galvenā trenera Roberta Štelmahera vadīto un Jāņa Kaufmaņa pārstāvēto Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Kazahstānas klubs “Astana” savā laukumā ar rezultātu 77:82 (11:22, 16:25, 31:15, 19:20) piekāpās Maskavas apgabala “Khimki” komandai, kas izbraukumā nebija paņēmusi līdzi trīs basketbolistus, tajā skaitā Jāni Timmu un Dairi Bertānu. Siliņš laukumā pavadīja 30 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem, četrus no astoņiem “trejačiem” un abus divus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, četrreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra divas bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un iekrāja 24 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija labākais rādītājs komandā.

Tikmēr Meiers spēlēja 31 minūtes un 22 sekundes, grozā raidot četrus no 12 divpunktu metieniem un trīs no četriem “sodiņiem”. Jūrmalnieks arī izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra četras bumbas, bloķēja trīs metienus, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja septiņas piezīmes un tika pie 20 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija trešais labākais rādītājs vienībā. “Astana” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Džeremaijs Hils, kamēr pretiniekiem 32 punktus guva, deviņas rezultatīvas piespēles atdeva un astoņus pārkāpumus izprovocēja Aleksejs Šveds. “Astana” ar četrām uzvarām 15 spēlēs turnīra tabulā ieņem 11.vietu, bet “Khimki” ar septiņiem panākumiem 14 dueļiem ir septītā.

Savukārt Mejeris guva desmit punktus, kamēr “Parma”, savā laukumā Permā spēlējot viesu statusā, ar rezultātu 85:72 (18:26, 14:21, 29:11, 24:14) uzvarēja “Kalev”/”Cramo”, kuras rindās ar septiņiem punktiem atzīmējās Kaufmanis. Mejeris uz dēļiem pavadīja 26 minūtes un 43 sekundes, grozā trāpot trīs no sešiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem brīvmetieniem. Latviešu basketbolists arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja četrus metienus, tika pie vienas piezīmes un četras reizes pārkāpa noteikumus. Mejera +/- rādītājs +27 bija dalīts labākais rezultāts komandā, bet 18 efektivitātes koeficienta punkti bija otrs labākais sniegums uzvarētāju rindās.

Kaufmanis spēlēja 15 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, bet netrāpīja savu vienīgo soda metienu. Vēl viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, pieļāva divas kļūdas, pārķēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem. “Parma” komandā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija lietuvietis Ads Juškēvičs, bet talliniešiem 25 punktus guva Markuss Kīns. Mejera pārstāvētā vienība uzvarējusi septiņās no 15 cīņām, kas dod astoto vietu, bet Kaufmaņa klubs ticis pie trim panākumiem 15 dueļos un atrodas 12.pozīcijā.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda. 2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Vācija

Latvijas basketbolists Rihards Lomažs piektdien guva deviņus punktus Vācijas bundeslīgas čempionāta spēlē, viņa pārstāvētajai komandai “Gottingen” ciešot zaudējumu. “Gottingen” viesos ar rezultātu 64:93 (18:22, 16:24, 17:30, 13:17) atzina Ulmas “Ratiopharm” pārākumu.

Lomažs piektdien laukumā pavadīja 20 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem tālmetieniem un trīs no sešiem soda metieniem, taču aizmeta garām visus četrus divpunktu metienus. Viņa rēķinā bija arī viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas un divas piezīmes.

“Gottingen” vienībā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Deniss Krāmers, bet pretiniekiem 17 punktus guva Trojs Kopeins. Getingenas komanda ar sešām uzvarām 18 spēlēs bundeslīgā ieņem desmito vietu. Lomažs “Gottingen” rindas papildināja pēc līgumsaistību pārtraukšanas ar Eirolīgā spēlējošo Francijas klubu Vilērbānas ASVEL.

Spānijas kauss

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien guva četrus punktus Spānijas Karaļa kausa ceturtdaļfinālā, palīdzot “Barcelona” komandai sasniegt pusfinālu. “Barcelona” Madridē notiekošā turnīra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) pagarinājumā pārspēja Malagas “Unicaja” komandu.

Pusfinālā “Barcelona” spēkosies ar Artūra Kuruca pārstāvēto Vitorijas “TD Systems Baskonia” komandu. Abas vienības pērn tikās Spānijas augstākās līgas (ACB) finālā, kur pārāki bija Vitorijas basketbolisti.

Šmits piektdien laukumā pavadīja 16 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā realizēja divus no trim divpunktu metieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz pārkāpa noteikumus un sakrāja piecus efektivitātes koeficienta punktus. Viņa +/- rādītājs +15 bija dalīts trešais labākais rezultāts komandā.

“Barcelona” komandā ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Korijs Higinss, 17 punktus guva Niks Kalatess, bet 16 punkti bija Nikolam Mirotičam. “Unicaja” komandā ar 33 punktiem izcēlās Dario Brisuela, kurš arī pieļāva deviņas kļūdas.

Barselonieši pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar 19 punktiem, taču atspēlējās un ceturtā ceturkšņa pirmajā pusē panāca pretiniekus. Šarūna Jasikēviča vadītā komanda pārņēma vadību, taču “Unicaja” atbildēja ar desmit punktu izrāvienu un divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām atgriezās priekšā (80:79).

Turpinājumā vadība mainījās vēl pāris reizes, bet 70 sekundes pirms finālsvilpes Korijs Higinss ar tālmetienu atguva “Barcelona” komandai vadību (84:82). Tims Abromaitis atbildēja ar diviem precīziem “sodiņiem”, taču nākamajā uzbrukumā Nikola Mirotičs bija precīzs aiz perimetra un 43 sekundes pirms ceturtdaļas beigām panāca 87:84.

Atbildes uzbrukumā Haime Fernandess pēc caurgājiena samazināja barseloniešu pārsvaru, bet pēc tam Mirotičs realizēja vienu no diviem soda metieniem (88:86). “Unicaja” pēdējam uzbrukuma palika 17 sekundes, kuru noslēgumā Abromaitis aizcīnījās līdz grozam un 0,4 sekundes pirms finālsvilpes panāca neizšķirtu, cīņai turpinoties pagarinājumā.

Papildlaikā “Barcelona” vadībā nostiprinājās pēdējās pāris minūtēs, kad Mirotičs iemeta divus soda metienus un ar pustālu metienu atzīmējās Higinss (98:93). Pagarinājuma pēdējā minūtē “Uncaja” komanda saņēma vairākas tehniskās piezīmes un Malagas vienības treneris Fotis Kacikaris tika izraidīts no zāles. Šmits mača izšķirošajos notikumos nepiedalījās.

Otrā ceturtdaļfinālā  Kurucs palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā Vitorijas komanda ar rezultātu 96:87 (28:17, 27:30, 23:21, 18:19) pārspēja Badalonas “Joventut”, kas ārpus pieteikuma atstāja Artūru Žagaru. Uzvarētājiem pa 19 punktiem guva Roks Giedraitis un Akille Polonāra, kuram bija arī septiņas atlēkušās bumbas. Pretiniekiem ar 18 punktiem atzīmējās Vladimirs Brodzjanskis, bet 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Antem Tomičam.

“Joventut” pagājušajā nedēļā izņēma Žagaru no ACB pieteikuma un mediji ziņoja, ka latvietis tiks izīrēts kādai citai komandai, taču pagaidām viņš ir kopā ar Badalonas klubu un devās tam līdzi uz Madridi. Otrā pusfinālā tiksies Madrides “Real” un Tenerifes “Lenovo”. “Real” savā ceturtdaļfinālā ar rezultātu 85:74 uzveica “Valencia” vienību, kamēr Tenerifes klubs divu “VEF Rīga” FIBA Čempionu līgas pretinieču duelī ar rezultātu 87:76 uzvarēja Burgosas “San Pablo”.

Pusfināli notiks sestdien, bet lielais fināls – svētdien. Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc puses no ACB regulārā čempionāta ieņēma vietas pirmajā astoņniekā. Pērn Malagā notikušajā turnīrā uzvarēja “Real”, kas finālā ar rezultātu 95:68 uzveica vietējo “Unicaja” komandu.

“Real” ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet “Barcelona” izcīnījusi par trim tituliem mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva “Baskonia”. Aizpērn Šmits kļuva par pirmo latvieti, kurš kopā ar savu komandu triumfējis Karaļa kausa izcīņā. Šogad turnīrs notiek “WiZink Center” arēnā, kur mājas spēles aizvada Madrides komandas “Real” un “Movistar Estudiantes”.