Šilovs: Bija sarunas, ka man ļaus izmēģināt spēkus AHL

Artūrs Šilovs, sportazinas.com
Artūrs Šilovs | Foto: Vankūveras Canucks

Talantīgais latviešu hokeja vārtsargs Arūtrs Šilovs sarunā ar Latvijas Sabiedrisko Mediju (LSM) atklājis, ka viņam bijušas sarunas par iespējamo spēlēšanu Amerikas Hokeja līgā ().

Šilovs nupat kā pievienojies “Optibet” hokeja līgas komandai “Rīga”, uz kurieni viņu izīrējis Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Vankūveras “Canucks”, kas pērn latvieti draftēja ar 156. numuru.

“Bija jau sarunas par AHL, ka man ļaus izmēģināt spēkus tur, tāpēc plāns ir nostiprināties tajā līgā šogad. Jāgaida, kad sāksies sezona,” izteicās Šilovs. AHL līmenī viņam būtu jāpārstāv Jūtikas “Comets” vienība, kas ir “Canucks” fārmklubs.

“Viņu fārmkluba “Comets” treneris dzīvoja Ouvensaundā, kas ir apmēram 40 minūšu attālumā. Viņš mēdza brīvdienās braukt pie manis, rādīja video un dažādas nianses, stāstīja, kā labāk. Diezgan daudz analizējām spēles,” noteica Šilovs, kurš atskatījās uz aizvadīto sezonu.

19 gadus vecais vārtsargs 2019./2020.gadā sezonā pirmo reizi karjerā spēlēja ārpus Latvijas, pārstāvot Ontario Hokeja līgas (OHL) vienību Berijas “Colts”. Šilovs laukumā gāja 36 spēlēs, kurās vidēji ielaida 3,87 ripas un atvairīja 89,1% metienu.

“Tas tomēr bija mans pirmais – varētu teikt – pierašanas gads. Bet domāju, ka varu labāk. Varu uzlabot atsisto metienu procentu, arī mazāk ripas ielaist. Arī spēles ziņā varu nospēlēt labāk,” komentēja vārtsargs.

Šilovs arī stāstīja, kā viņš nonāca “Rīgas” sastāvā. “Treneris Oļegs Sorokins piedāvāja tādu iespēju, ka varētu šeit nākt un spēlēt virslīgā. Kopā ar savu aģentu pieņēmu lēmumu, ka mēs to tiešām varam darīt, ka varam šeit spēlēt, krāt pieredzi. Galu galā tas būtu labāk, nekā nespēlēt, tāpēc domāju, ka tas ir pareizais lēmums. Arī Vankūvera piekrita, viņi domāja tieši tāpat – labāk spēlēt, nekā vienkārši sēdēt.”

Pirms došanās uz Ziemeļameriku latviešu jau vārtsargs spēlēja “Rīga” sastāvā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par