Silovs ierindojas 34.vietā PK posma 1000 metru distancē

18/11/2018 14:40

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Japānā ierindojās 14.vietā Pasaules kausa sezonas pirmā posma 1000 metru sacensībās B divīzijā.

Silovs startēja B grupā, kurā viņš distanci veica vienā minūtē un 10,851 sekundē. Šāds rezultāts latvietim deva 14.vietu savā slidojumā starp 29 dalībniekiem.

Šajā distancē Silovs Pasaules kausa ieskaitē nopelnījis septiņus punktus.

Jau ziņots, ka Silovs sestdien Japānā izcīnīja desmito vietu masu starta sacensībās. Masu starta ieskaitē viņš ticis pie 62 punktiem.

Masu startā sportisti skrien 16 apļus, vairākās kontrolatzīmēs vācot punktus. Visvairāk punktus iespējams iegūt finišā un pirmās trīs vietas finišā saņem pirmās trīs vietas, bet ceturto vietu iegūst sportists, kuram ir nākamais lielākais punktu skaits.

Silovs sestdien startēja arī 1500 metru A divīzijas sacensībās, kur gan ar laiku viena minūte un 49,895 sekundes bija lēnākais starp 20 ātrslidotājiem.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Šogad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un bija 15.pozīcijā 1000 metros, bet masu startā, kas debitēja Olimpiādes programmā, nepārvarēja pusfināla barjeru.

Šosezon Pasaules kausā ātrslidošanā paredzēti seši posmi.