Šilovs nospēlē droši un palīdz “Canucks” tikt pie uzvaras

05/02/2023 08:11
Artūrs Šilovs

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs sestdien sekmēja Ebotsfordas “Canucks” komandas uzvaru Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlē. “Canucks” viesos ar rezultātu 3:2 (0:1, 3:1, 0:0) pārspēja Sanhosē “Barracuda”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Šilovs šajā duelī atvairīja 28 no 30 pretinieku mestajām ripām. Latvietis šajā sezonā 33 mačos izcīnījis 19 uzvaras, kas ir otrs labākais rādītājs līgā, vidēji ielaidis 2,60 ripas un atvairījis 90,1% metienu.

Citā mačā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kamēr Sirakjūsas “Crunch” mājās ar 3:5 (1:2, 1:0, 1:3) zaudēja Šarlotas “Checkers”. Balcers divreiz meta pa vārtiem un cīņu pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. AHL viņam šajā sezonā astoņos mačos ir četras rezultatīvas piespēles un pozitīvs lietderības koeficients +1.

Savukārt uzbrucējs Raivis Ansons izvicināja dūres spēlē, kurā Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” viesos ar 2:8 (0:2, 1:2, 1:4) kapitulēja Hārtfordas “Wolf Pack”. Ansons četras minūtes pirms pamatlaika beigām piedalījās kautiņā, maču noslēdzot ar vienu metienu pa vārtiem, piecām soda minūtēm un negatīvu lietderību -3. Sezonā latvietis 32 mačos guvis vienus vārtus, atdevis divas rezultatīvas piespēles un sakrājis negatīvu lietderības koeficientu -11.

“Canucks” ar 56 punktiem 45 spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, “Crunch” ar 49 punktiem 43 dueļos ir septītā Austrumos, kur 12.pozīciju ar 45 punktiem 44 cīņās ieņem “Penguins”. Šajā sezonā visas komandas AHL regulārajā čempionātā aizvada 72 mačus.