Šilovs par Punnenovu un Gudļevski: Tiešām liels prieks, ka viņi bija izlasē šajā PČ

07/06/2023 20:16
Nokopēts
Kristers Gudļevskis, Artūrs Irbe, Artūrs Šilovs, Ivars Punnenovs

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs sarunā ar “Sporta Studiju” dalījās emocijās par izcīnītajām medaļām pasaules čempionātā, slodzi turnīra laikā, citu izlases vārtsargu nozīmi, kā arī situāciju gaidāmajā vasarā saistībā ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Vankūveras “Canucks”.

Jāatgādina, ka maija izskaņā Latvijas valstsvienība pirmo reizi vēsturē izcīnīja medaļas pasaules čempionātā, cīņā par bronzu ar 4:3 apspēlējot ASV. “Tagad ir apziņa [par izcīnīto medaļu], patiess prieks, ka tas ir noticis. Kā jau iepriekš esmu minējis – izlase un fani to spējām visi kopā padarīt, tāpēc tiešām ir liels prieks. Ar uzvaras garšu braukt atpūsties ir pats labākais, kas var būt. Tāpat aizbraukt uz Ventspili bija patīkami un mūs ar Uvi [Balinski] atbalstīja, bija priecīgi par mums. Tas bija ļoti sirsnīgs moments,” stāstīja Šilovs.

22 gadus vecais vārtsargs aizvadītajā PČ laukumā devās visās 10 spēlēs. Viņš atzina, ka viņam vēl bija enerģija arī uz turnīra izšķirošajiem mačiem. “Es vēl varēju spēlēt. Tiešām uzskatu, ka Ziemeļamerika palīdz sagatavoties tādiem posmiem, kuros tu spēlē ļoti daudz spēles pēc kārtas. Es biju tajā režīmā, tāpēc man nemaz nebija tik grūti spēlēt,” teica pasaules čempionāta MVP.

Vankūveras “Canucks” sistēmā spēlējošais vārtsargs tāpat izcēla Ivara Punnenova un Kristera Gudļevska nozīmi. “Viņi sniedza atbalstu, vairāk palīdzēja psiholoģiski. Viņi ir vecāki par mani, spēja pateikt pareizos vārdus. Tiešām liels prieks, ka viņi bija izlasē šajā čempionātā,” pauda vārtsargs.

Šilovs tāpat atklāja, ka ikdienā viņš telefonu maz izmanto, un, lai atbildētu uz visiem apsveikumiem, būtu vajadzīgs diezgan daudz laika, taču ir saņēmis atsauksmes no “Canucks” organizācijas. “Visi [no Vankūveras] bija priecīgi, sūtīja apsveikumus. Īsti tāda sapulce vēl nav bijusi, tai vajadzētu būt šonedēļ,” teica Šilovs, norādot, ka “Canucks” vadība norādījumus par atgriešanos vēl nav devusi. “Tagad vēl kādu laiku Latvijā palikšu, izbaudīšu jūru. Vankūvera vēl neko nav ziņojusi, bet redzēsim, ko teiks un tad arī sāksies plāni [par atgriešanos].”

Šilovs izvirzīts starp kandidātiem uz IIHF sezonas labākā spēlētāja balvu

Irbe: Šilovs ir gatavs NHL

“Canucks” vārtsargu treneris: Šilova lieliskais sniegums PČ man nav pārsteigums

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām