Silovs gūst traumu pēdējā aplī, čempionātu noslēdz 13.vietā un svētdien sacensībās nepiedalīsies

13/02/2021 20:07

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien Hērenvēnā pasaules čempionātā ātrslidošanā distancē ar kopēju startu finālā pēdējā aplī piedzīvoja kritienu un ierindojās 13.vietā.

Finālā Latvijas sportists pie punktiem netika, kaut arī pirms pēdējā apļa bija vadošo sportistu pieciniekā. Pēdējā līknē pirms finiša Silovs iekļuva sadursmē, pēc kuras krita vairāki sportisti. Latvijas sportistam izdevās noturēties uz slidām, taču pozīcijas maiņa izraisīja arī viņa kritienu. Tobrīd viņš jau uz medaļām vairs nepretendēja.

Vēlāk vakarā Silovs sociālajā vietnē “Instagram” paziņoja, ka masu starta finālā viņam tika iegriezts kājā un svētdien ieplānota operācija, lai atjaunotu labās kājas pēdas cīpslu. Kā aģentūrai LETA skaidroja Silovs, fināla pēdējā aplī Krievijas sportists zaudēja līdzsvaru un trāpīja viņam ar slidu pa pēdas priekšpusi. Sagrieztās kājas dēļ viņš finiša taisnē piedzīvoja kritienu.

Bija plānots, ka Latvijas ātrslidotājs piedalīsies sacensībās arī svētdien 1500 metru distancē, taču savainojuma dēļ viņam meistarsacīkstes ir noslēgušās.

Uzvarēja amerikānis Džoeijs Mantija, kurš sakrāja 60 punktus par uzvaru finišā. Otrais ar 40 finišā gūtajiem punktiem bija nīderlandietis Arjans Strūtinga, bet trešo vietu ar 21 punktu, no kuriem 20 bija par trešo vietu finišā, ieņēma Beļģijas ātrslidotājs Barts Svingss.

Jau ziņots, ka pusfinālā 12 sportistu konkurencē Silovs ar trim punktiem ierindojās sestajā vietā. Viņam izdevās izcīnīt trīs punktus par sesto vietu finišā. Finālā iekļuva astoņi labākie sportisti.

Šajā pusfinālā lielāko punktu summu (67) sakrāja Krievijas Slidošanas federācijas (RSU) sportists Daņila Semerikovs, bet otrā pusfinālā ar 63 punktiem bija labākais jaunzēlandietis Pīters Maikls.

Plānots, ka Latvijas ātrslidotājs piedalīsies sacensībās arī svētdien 1500 metru distancē. Pasaules čempionāts Hērenvēnā norisināsies līdz svētdienai.