Silovs PK posmā nodrošina vietu finālā sacensībās ar masu startu

22/01/2021 19:18

Ātrslidošana

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs piektdien Hērenvēnā nodrošināja vietu Pasaules kausa pirmā posma mastu starta finālā. Pusfināla pirmajā starpfinišā Silovs bija trešais, nopelnot vienu punktu, bet pēc 12.apļa viņš bija otrais un tika pie vēl diviem punktiem. Finiša līniju latviešu ātrslidotājs šķērsoja kā piektais un saņēma vēl sešus punktus.

Šajā pusfinālā uzvaru svinēja nīderlandietis Arjans Strētinga, kurš finišēja pēc astoņām minūtēm un 0,050 sekundēm. Silovs uzvarētājam zaudēja 0,380 sekundes un ar deviņiem punktiem bija piektajā vietā.

Sestdien gaidāmajam finālam kvalificējās pa astoņiem labākajiem ātrslidotājiem no katra pusfināla. Turpat Hērenvēnā nākamajā nedēļas nogalē paredzēts otrais Pasaules kausa posms. Pērn Silovs masu startā izcīnīja trīs septītās vietas sezonas nozīmīgākajās sacensībās – pasaules čempionātā, Pasaules kausa finālā un Eiropas meistarsacīkstēs.

Silovs ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions šorttrekā, bet kopā ar zelta medaļām atsevišķās disciplīnās viņam pieder pieci čempiona tituli, kas izcīnīti no 2008. līdz 2011.gadam. Sportists kopš 2010.gada startējis trijās olimpiskajās spēlēs, 2018.gadā Phjončhanā 1500 metru distancē ātrslidošanā ierindojoties ceturtajā vietā. 2010.gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.

Šorttreks

Latvijas šorttreskists Roberts Krūzbergs piektdien Gdaņskā sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu 1500 metru distancē. Pusotra kilometra sacensības sākās no ceturtdaļfināla fāzes, kurā Krūzbergs finišēja pēc divām minūtēm un 14,982 sekundēm, uzvarot savā slidojumā un iekļūstot pusfinālā. Latvietis pirmajā kārtā sasniedza labāko rezultātu.

Tikmēr Reinis Bērziņš saņēma sodu un palika bez ieskaitīta rezultāta. Tāpat Krūzbergs pārvarēja pirmo kārtu 1000 metros, kur priekšsacīkstēs finišēja pēc vienas minūtes un 31,342 sekundēm, slidojumā uzvarot un iekļūstot ceturtdaļfinālā. Bērziņš ar vienu minūti un 31,798 sekundēm citā slidojumā bija trešais un nākamo kārtu nesasniedza.

500 metru priekšsacīkstēs Krūzbergs un Bērziņš savos slidojumos saņēma sodus, netiekot pie ieskaitīta rezultāta.  Šajās pašās distancēs sieviešu konkurencē startēja Anna Jansone, kura labāko rezultātu sasniedzot 500 metros, ar finiša laiku 46,423 sekundes savā slidojumā ieņemot trešo vietu. Jansonri visās trīs distancēs, tāpat kā Bērziņam 1000 metros, priekšā sacensības par vietām čempionātā.

Tāpat latvieši sasniedza pusfinālu 3000 metru stafetē. Latviju Eiropas čempionāta šorttrekā stafetes komandā pārstāv Krūzbergs, Endijs Vīgants, Bērziņš un izlases treneris Jēkabs Saulītis. Latvijas kvartets pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā finišēja pēc sešām minūtēm un 57,962 sekundēm, savā slidojumā piekāpjoties Krievijai un Beļģijai. Pusfinālu sasniedza sešas komandas, kas iekļuva labāko divniekā trīs ceturtdaļfinālos, kā arī divas labāko rezultātu īpašnieces, starp kurām bija arī Latvija.

Ņemot vērā to, ka Lielbritānija pēdējā brīdī atsauca savu vīriešu stafetes komandu no dalības Eiropas un pasaules čempionātos, Latvijas komandai kā nākamajai bija tiesības pieteikt savu kvartetu. Eiropas čempionāts šorttrekā Gdaņskā norisināsies līdz svētdienai.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…