Šilovs pret jaudīgu “Bruins” atvaira 32 metienus (VIDEO)

26/02/2023 08:15
Artūrs Šilovs

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs sestdien ar individuāli labu sniegumu neglāba Vankūveras “Canucks” no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) līderei Bostonas “Bruins”, kurai pēdējo ripu tukšos vārtos raidīja viņa amata brālis Līnuss Ullmarks. “Canucks” bostoniešiem zaudēja savā laukumā ar rezultātu 1:3 (0:2, 0:0, 1:1).

Šilovs šajā duelī atvairīja 32 no 34 metieniem, no kuriem 20 tika izdarīti pirmajā periodā, un tika pie spēles otrās zvaigznes goda. Par viņu augstāk novērtēts tika 26 ripas tvērušais Ullmarks.

Nepilnas trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām Šilovu pārspēja Hampuss Lindholms, kurš vairākumā izpildīja metienu bez ripas apstādināšanas. 35 sekundes pirms došanās pārtraukumā pretuzbrukumā Breds Maršāns ar solo gājienu nostiprināja viesiem vadību. Trešā perioda astotajā minūtē Broks Besers pēc tam, kad bostonieši neizmeta ripu ārā no savas aizsardzības zonas, ar metienu no vārtu priekšas panāca 1:2.

Ar cerībām atspēlēties Šilovs mača beigās tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un 48 sekundes pirms finālsvilpes Ullmarks ar metienu pāri visām zonām raidīja ripu mērķī. Zviedrs kļuva par vēsturē 13.vārtsargu, kurš NHL guvis vārtus. Šilovs debijas sezonā piedalījies četros mačos, kuros svinējis divas uzvaras, vidēji ielaidis 2,73 ripas un atvairījis 90,8% metienu.

“Canucks” ar 51 punktu 59 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, kamēr “Bruins” ar 95 punktiem 58 cīņās ir pirmā ne tikai Austrumu konferencē, bet arī visā līgā.