Šilovs tiek izīrēts AHL komandai

20/01/2021 14:34

Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Vankūveras “Canucks” izīrējis vārtsargu Artūru Šilovu Amerikas Hokeja līgas vienībai (AHL) Manitobas “Moose”, ziņo AHL komanda.

“Canucks” paspārnē esošie hokejisti parasti spēlē AHL komandā Jūtikas “Comets”, kas mājo Ņujorkas štatā, bet tā kā ir apgrūtināta Kanādas – ASV robežas šķērsošana, nolemts Šilovu un vēl divus hokejistus izīrēt Vinipegas “Jets” fārmklubam “Moose”, kas bāzēts Manitobas provincē.

“Moose” sastāvā ir arī latviešu uzbrucējs Haralds Egle, kurš sezonas pirmo pusi pavadīja Slovākijas čempionātā, pārstāvot Ungārijas komandu Miškolcas “DVTK Jegesmedvek”. Šilovs mēneša sākumā devās uz “Canucks” treniņnometni, bet pēc ierašanās Kanādā 19 gadus vecajam vārtsargam bija jāievēro pašizolācija.

Tā kā rudenī hokejistiem nebija iespēju spēlēt Ziemeļamerikā, oktobra sākumā “Canucks” Šilovu izīrēja Latvijas komandai Hokeja skola “Rīga”. Šai vienībai ierobežojumu dēļ vēlāk tika liegts startēt čempionātā, līdz ar to viņš nonāca “Mogo”/LSPA paspārnē. Šilovs laukumā devās četrās “Optibet” Hokeja līgas spēlēs, kurās vidēji ielaida 2,5 ripas un atvairīja 89,90%  metienu. Viņš arī palīdzēja Latvijas izlasei Vācijas kausā, kur divos mačos caurmērā ielaida 1,93 ripas un atvairīja 93,2% metienu.

Vārtsargs 2019./2020.gadā sezonā pirmo reizi karjerā spēlēja ārpus Latvijas, Ziemeļamerikā pārstāvot Ontario Hokeja līgas (OHL) vienību Barī “Colts”. Šilovs laukumā devās 36 spēlēs, kurās vidēji ielaida 3,87 ripas un atvairīja 89,1% metienu. Šilovs pirms došanās uz Ziemeļameriku 2018./2019.gada sezonā MHL komandas “Rīga” sastāvā septiņās spēlēs vidēji ielaida 2,45 ripas un atvairīja 92,0% metienu. Savukārt Latvijas čempionāta komandā Hokeja skola “Rīga” viņš 20 dueļos caurmērā ielaida 3,26 ripas un atvairīja 91,4% metienu.

Šilovs pārstāvējis Latvijas U-18 izlasi pēdējos divos pasaules čempionātos jauniešiem. Aizpērn augstākajā divīzijā viņš piecās cīņās vidēji atvairīja 91,8% metienu. 2019.gada draftā “Canucks” Šilovu izraudzījās ar kopējo 156.numuru. Tā paša gada augustā “Canucks” ar viņu parakstīja trīs gadu sākuma līmeņa līgumu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…