Sindija Bukša 200 metros rāda labu sniegumu un iekļūst pusfinālā

10/08/2018 12:32

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notiekošā Eiropas čempionāta 200 metru pusfināla sacensībās iekļuvusi latviešu sportiste Sindija Bukša, kas distanci veica 23,36 sekundēs, savā priekšskrējienā finišējot trešajā vietā.

Bukšai, kura savainojuma dēļ neskries savu ”kroņa” distanci – 100 metru sprintu, šosezon 200 metrus ir veikusi 23,02 sekundēs. Tas ir latvietes personīgais rekords, bet Eiropas ieskaitē 20. labākais rezultāts.

Šajā vasarā 20 gadus jaunā Bukša pārspēja Vinetas Ikaunieces iepriekšējo Latvijas rekordu 100 metros. Priekšsacīkstēs Bukša startēja pirmajā no trim skrējieniem, izlozē tiekot pie neērtā pirmā celiņa, taču tas mūsu sportistei netraucēja iekļūt pusfinālā, kas norisināsies vakarā. Skrējienā ar rezultātu 23,06 sekundes uzvarēja Vācijas pārstāve Laura Millere.

Otrajā skrējienā, kas bija lēnāks par latvietes aizvadīto, uzvarēja Vācijas sportiste Rebeka Hāze, distanci veicot 23,44 sekundēs. Tikmēr noslēdzošajā, trešajā skrējienā, ar 23,07 uzvarēja Baltkrievijas pārstāvē Kristina Tismanauskaja. Bukša priekšsacīkstēs uzstādīja sesto ātrāko laiku.

Vakara programmā plkst.21:25 sāksies šķēpmešanas fināla sacensības dāmām, iesaistoties Madarai Palameikai, kura vienīgā no Latvijas cīnīsies par godalgām.