Šīrers: Anglijai nekad vairs nebūs tik lieliskas izdevības kā tagad uzvarēt Eiropas čempionātā

30/06/2021 22:17
Anglijas futbola izlase

Anglijas futbola izlasei ir lieliskas izredzes pirmo reizi valstvienības vēsturē virs galvas celt Eiropas čempionu kausu, uzskata leģendārais Anglijas futbola izlases uzbrucējs Alans Šīrers.

Jau ziņots, ka otrdien Anglija sasniedza Eiropas futbola čempionāta ceturtdaļfinālu, ar rezultātu 2:0 (0:0) astotdaļfinālā pārspējot Vāciju. Uzvarētājiem 75.minūtē vārtus no tuvas distances guva Rahīms Stērlings, bet punktu spēlei 86.minūtē pielika Anglijas izlases kapteinis Harijs Keins, gūstot savus pirmos vārtus šajā turnīrā.

“Es teiktu, ka mums ir labs tīkls. Anglijai nekad vairs nebūs tik lieliskas izdevības kā tagad uzvarēt Eiropas čempionātā,” uzskata Šīrers. “Ja mēs varētu izvēlēties pretiniekus ceļā uz finālu, viņi būtu tādi paši kā tagad. Pirms mača [astotdaļfinālā ar Vāciju] bija daudz sarunu par to, ka nespēsim tikt tālu, jo būs jāspēlē ar Franciju, Portugāli vai kādu citu grandu.”

“Mēs pārspējām Vāciju un paveicām to ļoti iespaidīgā veidā,” turpināja bijušais Anglijas izlases uzbrucējs. “Tagad mums ir jāgaida un jāskatās, kas notiks tālāk.”

Anglijas izlase demonstrē pārliecinošu sniegumu šī gada Eiropas čempionātā – grupu turnīru angļi noslēdza pirmajā vietā D grupā, kur uzvaras svinēja visos mačos, neielaižot nevienus vārtus – ar 1:0 tika pārspēta Horvātija un Čehija, bet un spēlējot 0:0 ar Skotiju.

Anglija, līdz ar Francijas, Portguāles un Vācijas izstāšanos turnīra astotdaļfinālā, ir viena no favorītēm cīņā par 2020.gada Eiropas čempionu titulu. Futbola dzimtene D apakšgrupā neielaida nevienus vārtus, ar 1:0 pārspējot Horvātiju un Čehiju, bet maču ar Skotiju noslēdzot ar bezvārtu neizškirtu (0:0).

Turnīra ceturtdaļfinālā Anglija tiksies ar sīksto Ukrainas izlasi, bet uzvaras gadījumā pusfinālā stāsies pretī Čehijas un Dānijas pāra uzvarētājai. Anglijai tā ir lieliska izdevība ne vien pirmo reizi sasniegt finālu, bet arī pirmo reizi valstvienības vēsturē triumfēt Eiropas lielākajās meistarsacīkstēs. Iepriekš Anglija desmit reizes piedalījusies finālturnīros, 1968.gadā tiekot līdz bronzai, bet 1996.gadā iekļūstot pusfinālā.

Tāpat par labu Anglijas izlasei kalpo mājas laukuma priekšrocības. Nākamā ceturtdaļfināla spēle būs jāaizvada izbraukumā Romā, taču, ja Anglijai paveiksies iekļūt pusfinālā, briti varēs spēlēt Vemblija Stadionā Londonā savu līdzjutēju priekšā.

Londonā tiks aizvadīta arī Eiropas čempionāta finālspēle, kurā tiks noskaidrota kontinenta spēcīgākā komanda. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.