Šits tiek laukumā B sērijas spēlē un demonstrē aktīvu sniegumu

12/03/2022 00:02
Dario Šits

Latvijas uzbrucējs Dario Šits piektdien devās uz maiņu Itālija pēc spēka otrās futbola līgas jeb B sērijas čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētā “Parma” cīnījās neizšķirti. “Parma” neizmantoja iespēju izraut uzvaru kompensācijas laikā un mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Cittadella” komandu.

Martā sākumā 18 gadus vecais Šits piedzīvoja debiju B sērijā, uzreiz tiekot iekļauts “Parma” pamatsastāvā un nospēlējot pirmo puslaiku. Iepriekšējā spēlē viņš palika uz rezervistu soliņa. Viesus 26.minūtē vadībā izvirzīja Džakomo Bereta, bet 81.minūtē Stanko Juričs panāca 1:1. No 75.minūtes “Parma” spēlēja ar viena futbolista pārspēku, jo sarkano kartīti saņēma pretinieku aizsargs Santjago Visentins.

Šits mačā iesaistījās sešas minūtes pirms pamatlaika beigām un uzreiz nospēlēja agresīvi, pretī “Cittadella” vārtiem cenšoties atņemt pretiniekam bumbu. Kompensācijas laika sākumā pēc pārkāpuma pret Šitu mājiniekiem bija iespēja izpildīt brīvsitienu no labās puses, bet vēlāk Šits bija aktīvs pretī vārtiem, kad pretinieks nospēlēja ar roku.

Šajā epizodē uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru kompensācijas laika pēdējā, sestajā minūtē nerealizēja Huans Bruneta, argentīnietim trāpot pa pārliktni. “Parma” ar izcīnītiem 35 punktiem 29 spēlēs Itālijas B sērijas turnīra tabulā ieņem 13.vietu. Šits līdz šim šosezon pārstāvēja “Parma” U-19 komandu, kas piedalās jaunatnes “Primavera 2a” čempionātā, kur Latvijas futbolists 11 aizvadītos mačos izcēlās ar desmit gūtiem vārtiem. Viņš “Parma” sistēmā nonāca 2020.gada rudenī, bet pirms tam bija Latvijas kluba “Metta” paspārnē.