SKA negrasās padoties un sērijā pret CSKA panāk 2-3

10/04/2021 22:31
Sanktpēterburgas SKA

Sanktpēterburga SKA komanda sestdien svinēja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences fināla piektajā spēlē, vēlreiz neļaujot Maskavas CSKA vienībai noslēgt sēriju. SKA viesos svinēja uzvaru trešajā pagarinājumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0), bet sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 ir CSKA.

Mājiniekus devītajā minūtē vadībā izvirzīja Maksims Mamins, bet otrā perioda pirmajā pusē divarpus minūšu laikā Vasilijs Podkolzins un Kirils Marčenko ieguva vadību SKA vienībai. Trešā nogriežņa piektajā minūtē Brendans Laipsiks izlīdzināja rezultātu un pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 2:2.

Pirmajos divos pagarinājumos jeb turpmākajās 40 minūtēs vārti netika gūti un cīņa turpinājās trešajā papildlaikā. Nospēlējot vairāk par pusi no tā, spēles 114.minūtē Podkolzins netraucēts ar spēcīgu metienu bez ripas apstādināšanas izrāva viesu komandai uzvaru.

Sērija turpināsies pirmdien Sanktpēterburgā. Maskavieši uzvarēja sērijas pirmajās trīs spēlēs, taču tagad cietuši divas neveiksmes pēc kārtas. CSKA komandā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs. Austrumu konferences finālā Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” cīnās neizšķirti 2-2 ar Kazaņas “Ak Bars”.

Visas četras komandas regulārajā čempionātā savās konferencēs ieņēma pirmās divas pozīcijas. Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas – 11 Rietumu un 12 Austrumu grupās. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīja pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļuva Gagarina kausa izcīņā.