Skandālos iekļuvušais amerikāņu uzbrucējs NHL karjeru nomaina pret spēlēšanu Krievijā

26/08/2023 12:32
Nokopēts
Alekss Gaļčeņuks

Amerikāņu uzbrucējs Alekss Gaļčeņuks, kurš aizvadīto sezonu pavadīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Kolorado “Avalanche”, nākamsezon pārstāvēs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienību Sanktpēterburgas SKA, paziņojis komandas galvenais treneris Romāns Rotenbergs.

Amerikāņu uzbrucējs ieradās kopā ar Rotenbergu uz pēcspēles preses konferenci pēc Sanktpēterburgas kluba dalības pirmssezonas pārbaudes turnīrā. “Mēs parakstījām līgumu uz diviem gadiem,” atklāja Rotenbergs. “Viņš pilnībā atbilst mūsu sistēmai gan no cilvēcisko īpašību puses, gan kā spēlētājs. Aleks, laipni lūdzam.”

Gaļčeņuks spēlēs SKA komandā ar 89.numuru. Uzbrucējs saskaņā ar jauno līgumu pavadīs Krievijā turpmākos divus gadus un saņems aptuveni 160 miljonus rubļu (1,560 miljonus eiro). 29 gadus vecais amerikānis lielāko daļu šīs summas nopelnīs 2024./2025.gada sezonā.

Jau vēstīts, ka iepriekš Aroznas “Coyotes” pārtrauca sadarbību ar 29 gadus veco Galčeņuku. Amerikānis ar šo klubu līgumu parakstīja vien 1.jūlijā, taču mazāk kā pēc divām nedēļām kontrakts tika lauzts. Par to, ka Galčeņuks bija iekūlies nepatikšanās, liecināja arī tas, ka “Coyotes” savā paziņojumā izvairījās no komentāru sniegšanas par situāciju.

Vēlāk kļuva zināms iemesls, kādēļ, visdrīzāk, tika pārtraukta sadarbība. Arizonas štata pilsētas Skotsdeilas policijas departaments medijam “The Athletic” apstiprināja, ka Galčeņuks 9.jūlijā tika arestēts par vairākiem pārkāpumiem. Viņš apsūdzēts par privātīpašuma bojāšanu un bēgšanu no notikuma vietas, huligānismu, nepakļaušanos policijai un tās pavēļu neizpildīšanu, kā arī draudu izteikšanu vai iebiedēšanu. Tāpat zināms, ka pēc liecības sniegšanas 10.jūlija rītā Galčeņuks no cietuma tika atbrīvots pret drošības naudu.

21.augustā Alekss tika attaisnots piecās no sešām apsūdzībām un viņam tika piespriests 30 dienu cietumsods, no kuriem vienu viņš jau bija izcietis aizturēšanas naktī, bet vēl 27 tiks atbrīvoti pēc sekmīgas alkoholisma atveseļošanās programmas pabeigšanas. Pagājušajā mēnesī Gaļčeņuks publiski atvainojās un paziņoja, ka pievienojas NHL spēlētāju palīdzības programmai. Tā palīdz hokejistiem tikt galā ar dažāda veida atkarībām un psiholoģiskā rakstura problēmām.

Pēc tam, kad 14.jūlijā ”Coyotes’ pārtrauca līgumu ar 2012.gada NHL drafta trešo numuru, Galčeņuks sāka pētīt piedāvājumus tostarp KHL čempionātā un piekrita sadarbībai ar aģentiem Juriju Nikolajevu un Aleksandru Černihu. Pēc iekļūšanas nopietnā incidentā un došanās spēlēt uz Krieviju hokejista NHL karjera, visticamāk, ir beigusies.

Galčeņuks ir 2012. gada drafta trešais numurs, kurš karjeras laikā spēlējis arī Monreālas “Canadiens”, “Coyotes”, Pitsburgas “Penguins”, Minesotas “Wild”, Otavas “Senators”, Toronto “Maple Leafs” un Kolorado “Avalanche” komandās. Ja sākotnēji uzbrucējs bija rezultatīvs, savā ceturtajā sezonā 82 pamatturnīra spēlēs sakrājot 56 (30+26) punktus, tad pēdējos gados viņš vairs nav ticis uzskatīts par “top6” uzbrucēju.

Kādreizējais drafta trešais numurs no “Coyotes” atlaists vairāku policijas apsūdzību dēļ

TOP notikumi
1
X
2
5.78
4.35
1.54
1.49
4.34
6.52
4.15
3.34
1.95
2.55
-
1.42
1.2
-
3.75
1.31
-
3.46
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām