Skandāls Madrides “Real” – noplūduši audio, kuros Peress nosauc Ronaldu par psihiski slimu un nomelno Mourinju, Kasiljasu un Raulu

14/07/2021 15:35

Skandālu vētra pāršalkusi slaveno Spānijas futbola klubu Madrides “Real”, jo noplūduši audio faili, kuros vienības prezidents Florentino Peress rupji apvaino vairākus leģendārus “Real” futbolistus – Ikeru Kasiljasu, Krištianu Ronaldu un Raulu, kā arī slaveno treneri Žuzē Mourinju.

Portāla “El Confidencial” rīcībā nonākuši audioieraksti no 2006. gadā, kuros dzirdams, ka Peress rupji izsakās par kluba leģendām Kasiljasu un Raulu. “Viņš nav pietiekami labs, lai būtu “Real” vārtsargs. Ko man citu piebilst? Viņš ļoti tiek aizstāvēts, bet patiesībā viņš ir viens no lielākajiem nodevējiem “Real” vēsturē. Otrs ir Rauls. Viņi abi ir lielākie “Real” nodevēji.”

Kasiljass un Rauls abi pameta “Real” Peresa vadības laikā, taču abi šobrīd strādā “Real” struktūrā, turklāt Rauls ir Madrides vienības jaunatnes komandas “Castilla” galvenais treneris. “Zinedins Zidāns ir lielisks puisis, tāpat arī Deivids Bekhems un Ronaldo [kādreizējais brazīliešu spīdeklis], bet tad ir daži citi. Rauls ir slikts cilvēks. Viņš domā, ka “Real” pieder viņam un ka viņš kopā ar savu aģentu var izmantot visu, kas vien šeit ir pieejams, lai iegūtu sev labumu. Rauls ir negatīvi noskaņots un viņš iznīcina komandas morāli!”

Audioierakstos gan nav saprotams konteksts, kādēļ šādas replikas izskanējušas no Peresa, taču “Real” oficiālajā paziņojumā Peress nenoliedz, ka būtu tā teicis vai ka audio būtu safabricēts. “Publicētie citāti bija daļa no Hosē Antonio Abejana [spāņu žurnālists] slepeni veiktajiem ierakstiem. Viņš tos jau vairākus gadus mēģināja kādam pārdot, taču esmu pārsteigts, ka tie nonākuši publiskai apskatei pēc tik ilgiem gadiem.”

Peress uzskata, ka citāti ir izrauti no konteksta, kā arī piesauca to, ka tā esot pret viņu vērsta atriebība par Superlīgas idejas aizsākšanu. “Real” prezidents jau vērsies pie saviem advokātiem, lai noskaidrotu lietas apstākļus.

24 stundas vēlāk “El Confidencial” publicēja vēl vienu ierakstu, kurā Peress ķērās klāt visu laiku labākajam “Real” vārtu guvējam Krištianu Ronaldu un slavenajam trenerim Mourinju. “Viņš ir neapmierināts,” 2012. gadā fiksētā audioierakstā citēts Peress. “Šis indivīds ir imbecils [cilvēks, kam ir psihiskās attīstības nepilnīgums smagā formā] un nevesels. Jūs domājat, ka viņš ir normāls? Viņš nav, jo pretējā gadījumā Ronaldu nedarītu to, ko dara. Visa pasaule redzēja viņa muļķīgos izgājienus. Kāpēc viņš tā rīkojās?”

Medijs ESPN raksta, ka nav saprotams, kas ir šie “muļķīgie izgājieni”. “Abiem šiem puišiem vienkārši ir pārāk lieli ego,” par Ronaldu un Mourinju sacīja Peress. “Viņi abi ar treneri neredz reālo situāciju, jo pretējā gadījumā pelnītu lielāku naudu. Viņi ir anormāli, jo runa ir par milzu summām, par kurām tiek pārdoti viņu tēli. Slikto manieru dēļ nevienam viņi nepatīk, bet reklamēšanās ir pavisam kaut kas cits.”

Ronaldu 2018. gadā pameta “Real” pēc deviņu gadu ilgas spēlēšanas Madrides vienībā. Mediji ziņoja, ka galvenais iemesls esot bijušas nesaskaņas ar Peresu saistībā ar jauno kontraktu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….