Skandāls Turcijas futbolā – trenera asistenti speciāli gremdējuši komandu

28/10/2018 11:36

Skandālā iekūlies Turcijas futbola grands Stambulas “Fenerbahce”, kas jauno sezonu iesācis ļoti neveiksmīgi. Vienība Turcijas čempionāta kopvērtējuma tabulā ieņem tikai 15. vietu. Šajā sezonā kopumā izcīnītas tikai divas uzvaras deviņos mačos, kas tādai komandai kā “Fenerbahche” uzskatāms par katastrofālu rezultātu. Vēl vairāk – tas ir sliktākais starts vienības vēsturē.

Holandes un Turcijas mediji ziņo, ka no komandas oktobra beigās tika atlaisti trīs galvenā trenera Filipa Koku asistenti, turki – Turgajs Altajs, Murats Oztjurks un Alers Asči. Koku palīgiem kluba vadība pārmet nostāšanos pret galveno treneri, apzināti nepildot viņa norādījumus, un darbojoties pret kluba interesēm.

Koku, kurš vasarā pameta Eindhovenas PSV, lai dotos uz Stambulu, savam treneru štābam augustā pievienoja Ervīnu Kūmanu (Holandes izlases galvena trenera Edvīna Kūmana brālis – red.), kurš atbild par fizisko sagatavotību, līdz ar ko nācās no šo pienākumu pildīšanas atbrīvot Turgaju Altaju, treneri, kurš par šo aspektu atbildēja pirms tam. Šads notikumu pavērsiens nav paticis Altaja draugiem, Oztjurkam un Asči, kuri nolēmuši atriebties Koku, ar mērķi, lai kluba vadība atbrīvo viņu no amata.

Asistenti galvenajam trenerim nodeva neprecīzu informāciju par spēlētāju fizisko kondīciju pirms spēlēm, proti, Koku tika ieteikts laukumā sūtīt spēlētājus, kuri patiesībā bija noguruši, testos uzrādot sliktus rezultātus. Treneri regulāri futbolistiem uzlika papildus slodzes, par futbolistu neapmierinātību un nogurumu Koku nepaziņojot. Tāpat regulāri Turcijas presē noplūda informācija par komandas gatavošanos, taktiskajiem plāniem un citām iekšējām lietām. No komandas datu bāzes pazuda informācija par spēlētāju statistiku.

Turku treneri ar to neaprobežojās un pret Koku centās noskaņot arī futbolistus, īpaši turkus. Pret Koku iestājās arī viens no komandas līderiem, kapteinis un vārtsargs Volkans Demirels, kurš nu jau nonācis dziļā komandas rezervē. Demirels bija devies pie komandas prezidenta Ali Koča, lūdzot izvēlēties, vai viņš, vai Koku. Kočs, tomēr nostājas Nīderlandes futbola leģendas Koku pusē, atlaižot komandai nelojālos turku speciālistus.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…