Šķēlem deviņi punkti Vācijas bundeslīgā; Šmitam pieci Barselonas panākumā Eirolīgā

03/02/2022 23:54
Aigars Šķēle

Vācija

Latvijas basketbolists Aigars Šķēle ceturtdien izbraukuma spēlē Vācijas bundeslīgā guva deviņus punktus, taču viņa pārstāvētā Vircburgas “s.Oliver” cieta neveiksmi. Vircburgas vienība izbraukumā ar 75:80 (27:25, 21:21, 18:12, 9:22) piekāpās Braunšveigas “Lowen”.

Šķēle laukumā bija 15 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu, vienu no diviem tālmetieniem un divus no trim soda metieniem. Gūtajiem punktiem viņš pievienoja trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, vienu kļūdu un trīs personiskās piezīmes, kā arī noslēdza spēli ar komandā lielāko efektivitātes koeficientu 12 un +/- rādītāju -2.

Viesiem rezultatīvākais ar 14 gūtajiem punktiem bija Dezi Rodrigess, bet mājiniekiem 22 punktus guva Davids Krēmers. Tā vircburgiešiem bija 11  neveiksme pēc kārtas bundeslīgā un 12.neveiksme, ieskaitot arī Vācijas kausa ceturtdaļfināla spēli. Vircburgas komanda 17 aizvadītos mačos tikusi pie trim panākumiem un turnīra tabulā ieņem 17.vietu 18 komandu konkurencē. Iepriekšējo sezonu Šķēle pavadīja “VEF Rīga” komandā.

ULEB Eirolīga

Rolands Šmits ceturtdien Barselonā ULEB Eirolīgas 25.kārtas spēlē guva piecus punktus “Barcelona” uzvarā. “Barcelona” savā laukumā pieveica Atēnu “Panathinaikos Opap” ar 86:60 (17:15, 28:10, 18:17, 23:18).

Šmits 21 minūtē un vienā sekundē laukumā realizēja vienu no diviem divpunktu un vienu no trijiem tālmetieniem. Viņš izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja četras personiskās piezīmes, izprovocēja vienu piezīmi pretiniekam un spēli beidza ar lietderības koeficientu divi. Rezultatīvākais mājiniekiem ar 14 punktiem bija Naidžels Heizs-Deiviss, bet viesiem 18 punktus guva Georgs Papajannis. “Barcelona” ar 19 uzvarām 24 mačos ir otrā, kamēr Atēnu vienība ar pieciem panākumiem 22 mačos ir priekšpēdējā vietā.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Berlīnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.