Freimanim “buzzer-beater” Grieķijas čempionāta mačā (VIDEO)

16/03/2019 18:18

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis sestdien ar precīzu metienu pēdējā sekundē nodrošināja Lemnosas “Ifaistos” komandai uzvaru Grieķijas čempionāta mačā.

“Ifaistos” izbraukumā ar rezultātu 75:73 (23:18, 17:20, 14:10, 21:25) uzvarēja slaveno Saloniku PAOK komandu.

Freimanis šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā iemeta 16 punktus. Viņš realizēja piecus no astoņiem divpunktu metieniem, vienu no sešiem trejačiem un trīs no četriem “sodiņiem”.

Vēl Latvijas basketbolista kontā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, četras piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Šķita, ka šī mača uzvarētājs tiks noskaidrots pagarinājumā, jo vēl pēdējās sekundēs rezultāts bija neizšķirts 73:73. Tomēr pēc “Ifaistos” komandas paņemta minūtes pārtraukuma Freimanis noslēdzošajā sekundē guva divus punktus un nodrošināja viesiem uzvaru.

Freimanis bija komandas rezultatīvākais basketbolists, bet PAOK sastāvā 17 punktus iemeta Fils Goss.

Grieķijas čempionāta kopvērtējuma vadībā ar 18 uzvarām 18 spēlēs atrodas Atēnu “Panathinaikos”, kam ar 17 panākumiem seko Jāņa Strēlnieka pārstāvētā Pirejas “Olympiacos” komanda. Savukārt Lemnosas “Ifaistos” ar 11 uzvarām 19 mačos atrodas septītajā vietā.

Savukārt latviešu basketbolista Aigara Šķēles pārstāvētā Antibas “Sharks” komanda sestdien nenoturēja ievērojamu pārsvaru un cieta zaudējumu Francijas kausa ceturtdaļfinālā.

“Sharks” izbraukumā ar rezultātu 86:92 (28:13, 14:17, 18:17, 16:29, 10:17) pagarinājumā piekāpās Francijas otrās līgas komandai “Rouen”.

Šķēle šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā iemeta vienu no diviem divpunktu metieniem un trīs no pieciem trejačiem. Tāpat latvieša kontā viena atlēkusī bumba, trīs rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Vēl otrajā ceturtdaļā “Sharks” atradās vadībā ar 20 punktu starpību (35:15), turklāt gana drošā attālumā no pretiniekiem bija arī cīņas turpinājumā, tomēr noslēdzošajā ceturksnī Ruānas vienība veica ievērojamu atspēlēšanos. Pamatlaiks noslēdzās ar 76:76, bet pagarinājumā veiksmīgāka bija Francijas otrās līgas komanda.

“Rouen” komandā 40 punktus iemeta Lasans Kromā.

Francijas augstākās līgas kopvērtējumā Šķēles pārstāvētā komanda ieņem pēdējo vietu starp 18 vienībām.