Šķēles sniegums neglābj “Kalev/Cramo” no zaudējuma, Jakovičs rezultatīvs uzvarā

17/11/2019 21:58

Latviešu basketbolists Aigars Šķēle svētdien guva 12 punktus Vienotās līgas spēlē, taču neglāba Tallinas “Kalev/Cramo” komandu nozaudējuma.

Roberta Štelmahera vadītā Tallinas komanda viesos ar rezultātu 63:87 (19:26, 14;16, 13:22, 17:23) piekāpās Krasnodaras “Lokomotiv-Kuban” vienībai.

Šķēle šajā mačā 26 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem un divus no pieciem tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un tika pie 14 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija otrs labākais rezultāts komandā.

Talliniešiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Kails Vinaless, bet pretiniekiem 21 punktu guva Džonijs O’Braients.

“Kalev/Cramo” ar trīs uzvarām septiņās spēlēs turnīra tabulā ieņem devīto vietu.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē 13 komandas, aizvadot divu apļu turnīru un pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Khimki” vienību. CSKA basketbolisti Vienotajā līgā triumfējuši astoņas sezonas pēc kārtas.

Savukārt Ingus Jakovičs guva 11 punktus Itālijas A sērijas mačā un palīdzēja Varēzes “Openjobmetis” komandai izcīnīt uzvaru.

Varēzes basketbolisti mājās ar rezultātu 93:91 (24:14, 17:14, 12:20, 22:27, 18:16) pagarinājumā pārspēja iepriekšējās sezonas Itālijas čempioni Venēcijas “Umana Reyer”.

Jakovičs šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūte sun 53 sekundes, kuru laikā realizēja divus no sešiem tālmetieniem un visus piecus soda metienus, bet netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu.

Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu, četras reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes.

Uzvarētājiem ar 25 punktiem izcēlās Džošs Majo, bet 17 punkti un 13 atlēkušās bumbas bija Džeremijam Simonsam. Viesiem 17 punktus guva Maikls Bramoss.

Tikmēr Artūra Strautiņa pārstāvētā Triestes “Alma” savā laukumā ar 85:89 (20:16, 28:19, 12:20, 12:17) zaudēja slavenajai Boloņas “Segafredo Virtus” komandai.

Strautiņš laukumā pavadītajās 11 minūtēs un 51 sekundē netrāpīja savu vienīgo divpunktu metienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu un tika pie negatīva efektivitātes rādītāja -2.

Latvieša pārstāvētajā komandā ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Džons Elmors, bet pretiniekiem 24 punkti bija Milošam Teodosičam.

Varēzes komanda ar četrām uzvarām astoņās spēlēs ir 11., bet Triestes vienība ar diviem panākumiem atrodama 15.vietā.

Francijā Rihards Lomažs guva septiņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Vilērbānas ASVEL komanda svinēja uzvaru.

Lionas basketbolisti viesos ar rezultātu 85:82 (15:19, 26:23, 20:23, 24:17) apspēlēja “Bourg-en-Bresse” komandu.

Lomažs šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā grozā divus no pieciem tālmetieniem un vienu no diviem soda metieniem, bet netrāpīja trīs divpunktu metienus.

Latviešu basketbolists arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi pārkāpa noteikumus un izprovocēja trīs piezīmes, tiekot pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Šarls Lombahe-Kahudi.

ASVEL ar deviņām uzvarām deviņās spēlēs atrodas turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā.

Lomažs Tonija Pārkera klubam, kas spēlē arī Eirolīgā, pievienojās šovasar, noslēdzot divu gadu līgumu.

Adrijas basketbola līgas principiālākajā derbijā starp divām Serbijas galvaspilsētas Belgradas komandām Žaņa Peinera pārstāvētā “Partizan” svinēja uzvaru pār “Crvena Zvezda” ar 75:72. Latvietim šajā mačā visai pieticīgs spēles laiks – vien 3:38 minūtes.

“Partizan” tā bija trešā uzvara pēc kārtas, sezonas septiņos mačos komanda no Belgradas izcīnījusi piecus panākumus un šobrīd ieņem piekto vietu 12 vienību konkurencē. Sīvākā konkurente “Crvena Zvezda” ierindojusies blakus, sestajā pozīcijā.