Skeletona izlase nākamsezon PK, iespējams, izmantos tikai vienu no četrām kvotām

25/07/2023 15:02
Nokopēts
Endija Tērauda

Latvijas skeletonisti nākamajā sezonā Pasaules kausā, iespējams, varētu izmantot tikai vienu no četrām nopelnītajām kvotām, noskaidroja aģentūra LETA.

2023./2024.gada Pasaules kausa izcīņā Latvijai ir pa divām kvotām sieviešu un vīriešu konkurencē, taču šobrīd pieaugušo konkurencē nav aktīvu Latvijas skeletonistu. Martins un Tomass Dukuri savas karjeras ir noslēguši, bet Endija Tērauda, kurai aprīlī bija ģimenes pieaugums, iepriekšējā sezonā nestartēja.

Kā aģentūrai LETA teica Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis, Tēraudai ir uzdevums atgriezties sacensību apritē, taču pagaidām nav skaidrības, kā viņa plānos savu darbu šī mērķa sasniegšanai.

Savukārt Skeletona akadēmijas jaunajiem sportistiem nākamās sezonas galvenais mērķis ir Ziemas Jaunatnes Olimpiāde, bet vecākajiem sportistiem – pasaules un Eiropas junioru čempionāti.  “Mums ir ļoti jauna komanda un jauniešiem Pasaules kauss ir nedaudz par skarbu, jāapbružājas vēl. Tajā pašā Eiropas kausā būs lielāka konkurence, jo vairs nav Starpkontinentālā kausa,” sarunā ar aģentūru LETA teica Skeletona akadēmijas treneris Ivo Šteinbergs.

Akadēmijā ir nedaudz vairāk par desmit skeletonistiem, vecākajam ir 20 gadi, bet vidējais vecums ap 16-17 gadiem. Komandā bez Daiņa Dukura un Šteinberga ir arī Jānis Krūmiņš, kā arī piesaistīti divi fiziskās sagatavotības treneri Anita Siliņa un Andris Eikens.  “Izskatās, ka esam nokomplektējuši labu komandu, un gaidāmajā sezonā ir lielas cerības, it īpaši uz to, kas saistās ar fizisko sagatavotību,” uzsvēra Šteinbergs.

Skeletonā sievietēm viena kvota ir Igaunijai, kuru varēs izmantot līdz pērnajam gadam Latviju pārstāvējusī Dārta Zunte.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
4.83
3.83
1.71
1.46
4.5
6.75
2.62
3.63
2.52
1.17
7.5
17
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām