Skeletona sacensību laikā notriekts krievu treneris

04/01/2018 16:21

Šveices trasē Sanktmoricā ceturtdien Starpkontinentālā kausa trešā posma pirmajās sacensībās skeletonā tika notriekts Krievijas komandas treneris Jevgēņijs Zikovs.

Ceturtdiena sacensību norises vietā iesākās ar pamatīgu sniegputeni, kā rezultātā trase bija ievērojami piesnigusi. Tiesa, rīkotāji tik un tā nolēma sacensības aizvadīt, tomēr trases attīrīšanas darbos tika iesaistīti ne tikai tās darbinieki, bet arī komandu pārstāvji un treneri. Trase tika tīrīta starp braucēju startiem, bet sievietēm pirmais brauciens tika aizvadīts pilnībā.

Tiesa, lai arī tika iesniegti vairāki protesti par nevienlīdzīgiem braukšanas apstākļiem, pirmā brauciena rezultāti sievietēm tika ieskaitīti.

Savukārt vīriešu pirmajā braucienā nelaimes gadījums piemeklēja Krievijas komandu. Šīs delegācijas treneris Zikovs pirms sava braucēja Jevgēņija Rukosujeva starta nepaguva pamest trasi, kā rezultātā tika notriekts, tobrīd braucējam pa trasi traucoties ar aptuveni 130 kilometru stundā lielu ātrumu.

Tiek ziņots, ka treneris guvis nopietnas traumas, bet ar sportistu viss esot kārtībā.

Vīriešu sacensības pēcāk tika atceltas.

Pēc sacensībām pamatīgu kritiku Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF) veltīja Latvijas komandas pārstāvis Gints Dzērve, kurš uzskata, ka IBSF slikto lēmumu lavīna ir sasniegusi savu kulmināciju.

“Manuprāt šī organizācija (IBSF) spītīgi traucas ar galvu pa priekšu, lai ietriektos sienā un diskreditētu skeletonu kā sporta veidu,” portālā “skeleton.lv” raksta Dzērve.

Arī viņš uzsver, ka par spīti smagajiem apstākļiem, sacensību žūrija nav atcēlusi startu, to pamatojot ar faktu, ka šajās sacensībās notiek arī punktu krāšana, lai kvalificētos Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Tiesa, šāds pamatojums neiztur kritiku, jo šosezon jau reizi tika atcelts Pasaules kausa posma brauciens Vinterbergā.

Dzērve norāda, ka sacensību rīkotāji trenerus aicinājuši ņemt slotas un tīrīt trasi brīvprātīgi, ko daudzi arī darījuši, pakļaujot riskam gan sacensību dalībniekus, gan komandu pārstāvjus.

Tāpat Latvijas komandas pārstāvis izteica neizpratni, par oficiāli iesniegto protestu ignorēšanu. Dzērve iesniedzis protestu ar kādu citu komandu kopā, taču samaksājis par katru protestu atsevišķi. Savukārt žūrija, saņemot kopā trīs protestus paziņojusi, ka to iesniegšanas laiks beidzies, lai gan aiz durvīm drūzmējušies citu komandu pārstāvji, kuri arī vēlējušies iesniegt protestu par dāmu brauciena rezultātu anulēšanu.

“IBSF, jūs rīkojaties pašnāvnieciski, jūsu lēmumi ir bīstami, netaisni un nekompetenti,” situāciju aprakstījis Dzērve.

Vīriešu sacensībās bija jāpiedalās arī latviešiem Ivo Šteinbergam un Kristam Netlauam, kamēr dāmām pilnībā veiktajā pirmajā braucienā Endija Tērauda bija 23.vietā starp 27 dalībniecēm, kamēr pirmā bija vāciete Janīne Bekere.

Netlauam un Tēraudai šī ir debija Starpkontinentālā kausa sacensībās, kas prestiža līmenī ir uzreiz aiz Pasaules kausa.

Piektdien turpat Sanktmoricā iecerētas vēl vienas skeletona sacensības.

Pieslēgties

Dienas fokusā

02/03/2021 08:20

Balcers treneru uzticību attaisno ar 1+1 “Sharks” panākumā (VIDEO)

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien guva vārtus un rezultatīvi asistēja Sanhosē “Sharks” uzvarā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā. “Sharks” savā laukumā ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:1, 4:0) pārspēja…