Skeletonisti brāļi Dukuri aizvadīs PK piektā posma sacensības Austrijā

17/01/2020 07:59

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šodien Īglsas trasē Austrijā aizvadīs Pasaules kausa piektā posma sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.11, bet otrais – plkst.12.45. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Jau ziņots, ka pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, sacensībās Vācijas trasē Vinterbergā viņš ierindojās ceturtajā vietā, bet iepriekšējā nedēļā Laplaņas trasē Francijā atkal bija otrais. Tikmēr T.Dukurs finišēja attiecīgi sestajā, piektajā un divreiz desmitajā pozīcijā. Pēc sezonas ievada, kad uzvaru posmā secīgi svinēja trīs sportisti – vācietis Aksels Jungks, krievs Aleksandrs Tretjakovs un dienvidkorejietis Sunbins Juns -, par pirmo divkārtējo uzvarētāju šosezon Laplaņā kļuva Tretjakovs.

Kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 822 punktiem ir M.Dukurs, kuram ar 818 punktiem seko Tretjakovs, ar 801 punktu – Jungks un ar 769 punktiem – Juns. Septītais ar 648 punktiem ir T.Dukurs, tikai par sešiem punktiem atpaliekot no vācieša Aleksandra Gasnera.

Šajā trasē, kurā labus rezultātus nevar sasniegt bez laba starta ieskrējiena, Martins Dukurs startēs ar ceturto, bet Tomass – ar devīto numuru. No citiem favorītiem uzreiz aiz Martina brauks Gasners, pēc tam – divreiz abos pēdējos Eiropas posmos sesto vietu izcīnījušais dienvidkorejietis Jiso Kims, astotais trasē dosies Jungks, desmitais – iepriekšējā posma Laplaņā trešās vietas ieguvējs ķīnietis Veņcjans Gens, aiz viņa trešo vietu Laplaņā ar Genu dalījušais Juns, tad Tretjakovs un vācietis Fēlikss Keizingers.

Sacensības Insbrukā Īglsas trasē M.Dukuram parasti bijušas veiksmīgas. Šeit viņš 2016.gadā ceturto reizi kļuva par pasaules čempionu, šeit 2010.gadā izcīnīja savu pirmo un iepriekšējā sezonā – savu desmito Eiropas čempiona titulu, četras reizes karjerā par spēcīgāko Eiropas skeletonistu kļūstot tieši Insbrukā.

T.Dukurs, kuram nav tik liela trumpja starta metros kā brālim, šajā trasē Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļu izcīnījis 2013.gadā. Divos iepriekšējos gados Eiropas čempionātā Tomass ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Pagājušogad otrais Pasaules kausa vērtējumā posmā bija Juns, trešais – Jungs, ceturtais – Tretjakovs.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs – septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Kā LETA jau ziņoja, lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja jau Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.