Skeletonisti Dukuri aizvadīs PK trešā posma sacensības Vintenbergas trasē

05/01/2020 08:22

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri šodien Vinterbergas trasē Vācijā aizvadīs Pasaules kausa trešā posma sacensības.

Pirmais brauciens sāksies plkst.11, bet otrais – plkst.12.45. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Jau ziņots, ka pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, kamēr T.Dukurs bija attiecīgi sestajā un piektajā pozīcijā. Uzvaras sezonas ievadā svinēja vācietis Aksels Junkgs un krievs Aleksandrs Tretjakovs.

Pēc diviem posmiem līderis ar 425 punktiem ir Tretjakovs, kuram ar 420 punktiem seko M.Dukurs, trešais ar 417 punktiem ir Jungks, tālāk ar 384 punktiem seko otrs Vācijas braucējs Fēlikss Keizingers, bet piektais ar 360 punktiem ir T.Dukurs.

Pagājušajā sezonā Vinterbergas trasē Tomass apsteidza Martinu, ierindojoties piektajā vietā pret brāļa septīto. Uzvarēja Tretjakovs, otrais bija Jungks, trešais – olimpiskais čempions dienvidkorejietis Sunbins Juns.

2015.gadā šajā trasē M.Dukurs kļuva par pasaules čempionu, Tomasam finišējot trešajam, bet 2011. un 2017.gadā Martins svinēja uzvaru Eiropas meistarsacīkstēs, kurās Tomass ierindojās attiecīgi ceturtajā un otrajā vietā.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs – septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Kā LETA jau ziņoja, lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo.

Piektdien un sestdien Vinterbergā notika divas bobsleja četrinieku sacensības. Pirmajā dienā Oskara Ķibermaņa ekipāža izcīnīja trešo vietu, bet Ralfa Bērziņa pilotētais četrinieks finišēja 19.vietā. Otrajā dienā Pasaules kausa posmam bija pievienotā vērtība Eiropas čempionāta medaļu izskatā. Ķibermanis finišēja piektais, bet Bērziņš – sešpadsmitais, Eiropas čempionāta vērtējumā ierindojoties 12.vietā.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja jau Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.