Skeletonists Netlaus Siguldā izcīna pasaules junioru čempionāta sudraba medaļu

28/01/2017 16:33
Krists Netlaus - Sportazinas - Skeletons

Sigulda, 28.janv., LETA. Latvijas skeletonists Krists Netlaus sestdien Siguldas trasē izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā junioriem, kamēr Ivo Šteinbergs palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Par sacensību uzvarētāju kļuva galvenais favorīts Ņikita Tregubovs, kurš bija ātrākais abos braucienos, summā finišējot pēc minūtes un 41,47 sekundes. Tregubovs pasaules junioru čempionātā uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Tikmēr Netlaus abos braucienos bija otrais, summā uzvarētājam zaudējot 0,36 sekundes. Pēc pirmā brauciena latvieti no līdera šķīra vien divas sekundes simtdaļas, taču otrajā braucienā Tregubovs bija krietni ātrāks.

Savukārt ceturto vietu ieguva Šteinbergs, kurš uzvarētājam zaudēja 1,01 sekundi, bet no bronzu ieguvušā krieva Jevgēņija Rokosujeva atpalika tikai divas sekundes simtdaļas.

Šteinbergs pēc pirmā brauciena bija piektais, tobrīd no pjedestāla atpaliekot 0,19 sekundes, bet otrajā braucienā viņam bija trešais labākais laiks, taču ar to bija par maz, lai tiktu pie medaļas.

Visbeidzot uzreiz aiz labāko desmitnieka palika Kristaps Zeila, kurš ieņēma 11.vietu, uzvarētājam zaudējot 2,59 sekundes. Zeila pēc pirmā brauciena bija desmitais, bet otrajā uzrādīja 12.laiku.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš sestdien Latvijas skeletonistes Dārta Zunte un Endija Tērauda juniorēm ieņēma sesto un septīto vietu, bet dubultuzvaru izcīnīja Krievijas sportistes, par pasaules čempioni kļūstot Jūlijai Kanakinai.

Šonedēļ notikušajos treniņos augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja Šteinbergs, kurš bija starp pašiem ātrākajiem pirmajās divās treniņu dienās, turklāt ātrs bija arī Netlaus, regulāri ierindojoties pirmajā trijniekā. Tikmēr meitenes treniņos labākos rezultātus uzrādīja tieši piektdien, kad Zunte bija trešā un ceturtā.

Savukārt starp ārvalstu sportistiem viens no šo sacensību favorītiem bija Tregubovs, kurš pašlaik ieņem ceturto vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Sacensībās, kurās piedalījās sportisti līdz 23 gadu vecumam, startēja 14 valstu sportisti. Latvijai īpaši lielas cerības uz augstu vietu bija vīru konkurencē, jo novembra beigās Siguldā Eiropas kausa sacensībās Šteinbergs un Netlaus guva dubultuzvaru. Juniorēm savainojuma dēļ novembrī nestartēja Tērauda, bet sezonas svarīgākajam startam viņa bija gatava.

Pērn pasaules junioru čempionātā triumfēja Lelde Priedulēna, kura vēl pirms tam divreiz bija guvusi ceturto vietu. Šogad viņa šajās sacensībās vairs nedrīkstēja piedalīties.

Tikmēr vīru konkurencē pērn triumfēja Tregubovs, kurš šogad aizstāvēja savu titulu. Viņš pagājušajā nedēļas nogalē Sanktmoricā notikušajā sezonas piektajā Pasaules kausa etapā izcīnīja trešo vietu.

Šogad pasaules junioru čempionāts skeletonā notika atsevišķi no sacensībām bobslejā. Bobsleja čempioni šajā nedēļas nogalē tiks noskaidroti Vinterbergas trasē.

Zīmīgi, ka Sigulda nozīmīgas sacensības uzņems divas nedēļas nogales pēc kārtas, jo 4. un 5.februārī tur risināsies arī pasaules junioru čempionāts kamaniņu sportā, kur viens no galvenajiem favorītiem būs mājinieks Kristers Aparjods.